Jak przygotować ogród na przyjęcie gości?

meble ogrodowe

Posiadanie dużego ogrodu to bardzo duża zaleta. Można w nim uprawiać ulubione odmiany roślin, stworzyć kolorowy krajobraz lub po prostu wypocząć. Słoneczne dni to także okazja do pochwalenia się naszym ogrodem, czy tarasem. Można zrobić świetne wrażenie na rodzinie i znajomych, jednocześnie wspólnie bawiąc się lub odpoczywając. Ale do tego należy się przygotować, nie wystarczy kawałek zielonej trawy żeby spełnić wszystkie, nawet wygórowane oczekiwania. Na co warto zwrócić uwagę przy przygotowaniach?

Wygodne meble ogrodowe

To podstawa, bo większość wspólnego czasu spędzimy na wypoczynku, biesiadowaniu czy jedzeniu. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w leżaki z aluminium (wysoka wytrzymałość i niska waga), duży i trwały drewniany stół (świetną opcją jest drewno tekowe) oraz wygodne meble ogrodowe – do wyboru mamy kilka opcji, my stawiamy na technorattan i naturalny rattan ze względu na trwałość i estetykę rozwiązania. Możesz zaoferować wygodne leżakowanie, podając zimne napoje oraz potrawy przygotowane na grillu.

Ochroń gości przed słońcem

Możesz zamontować wysuwaną z elewacji markizę lub stworzyć zabudowany taras. Jednakże te rozwiązania muszą być solidnie przymocowane do budynku i nie da się ich przemieścić w przypadku zmiany miejsca biesiadowania. Najlepszą opcją są parasole ogrodowe, które ochronią gości przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym a jednocześnie pozwolą na wybór miejsca imprezy. Możemy umieścić stół z krzesłami zarówno na tarasie, jak i na środku naszego ogrodu. Są łatwe w rozłożeniu i magazynowaniu. Nie wszyscy goście będą mieli ochotę wygrzewać się w słońcu. Dlatego warto wcześniej zadbać o osłonę przed promieniami UV, żeby nie szukać rozwiązania na ostatnią chwilę i skazywać znajomych na brak komfortu.

parasole ogrodowe

Przygotowanie posiłków

Raczej nie możemy sobie wyobrazić przyjęcia bez odpowiednich potraw. Dlatego należy zadbać o ich przygotowanie. Zamiast męczyć się w kuchni na kilka godzin przed imprezą, lub w niej nie uczestniczyć kosztem przygotowywania potraw, najlepiej skorzystać z gotowego rozwiązania. Wspólne grillowanie jest już wpisane w naszą kulturę i wcale nie musi oznaczać wielokrotnych prób rozpalania i męczenia się przy pilnowaniu żaru. Warto zakupić grill do ogrodu. Grille gazowe pozwalają na szybkie i kontrolowane przygotowanie posiłków, można na nich przygotować wszystko dokładnie tak jak na grillu tradycyjnym. Nie musimy martwić się o duszący dym i przede wszystkim w ciągu kilku sekund jest gotowy do pracy. Goście będą zadowoleni z równomiernie przysmażonych kiełbas, szaszłyków, czy warzyw.