Nowoczesne zamki do drzwi. Czy warto się nimi zainteresować?

zamek do drzwi

Nowoczesna technologia sprawia, że nasze życie staje się coraz prostsze. Inteligentne systemy zarządzania domem pozwalają na zarządzanie nim bez potrzeby wstawania z kanapy, a niektóre umożliwiają na zarządzanie nim z odległości. Dotyczy to również zamków w drzwiach wejściowych. Ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać się zamki Tedee.

Nowoczesna technologia na miarę XXI wieku

Czasy tradycyjnych rozwiązań powoli ustępują nowoczesnym technologiom, które usprawniają funkcjonowanie w codziennej rzeczywistości. Nadal są jednak obszary w których królują rozwiązania sprzed wielu lat, jak np. zamki do drzwi wejściowych. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zabezpieczeń mogą okazać się zamki Tedee.

Pozwalają na otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą smartfona, ale co ważne – można je także odpowiednio zaprogramować, by w momencie opuszczenia lokum, drzwi były zamykane samoczynnie, po upływie określonego czasu.

Zamki Tedee – wygodne rozwiązanie do domu

Dzisiaj wiele osób korzysta ze smartfonów do wielu codziennych czynności. W związku z tym, dlaczego nie skorzystać by z możliwości zabezpieczenia domu, poprzez połączenie nowoczesnego zamka z telefonem.

Oczywiście zamek można otworzyć także tradycyjnym kluczem, jeżeli okaże się, że osoba wychodzą z domu zapomniała naładować telefon, a ten się rozładował. 

Jednakże wykorzystując możliwości jakie stwarzają zamki Tedee, sprawiają, że warto zainteresować się tą technologią. Przede wszystkim rozwiązuje popularny problem, pt. “Czy zamknąłem drzwi?”. Dzięki możliwości połączenia się z zamkiem poprzez internet, można bez problemu sprawdzić, czy drzwi zostały zamknięte. Można także ustawić czasowe zamknięcie, które będzie aktywować się w momencie, w którym zostaną zamknięte drzwi.

Dzięki aplikacji do obsługi zamków Tedee, można także monitorować dziennik, który rejestruje otwarcia i zamknięcia drzwi, a także otrzymywać powiadomienia o podjętych akcjach przez innych użytkowników. Może się to okazać szczególnie przydatne, gdy dziecko powinno o określonej porze wrócić ze szkoły do domu. Powiadomienie wskazuje użytkownika, który wykonał akcję, dzięki czemu rodzic będzie wiedział, że jego pociecha właśnie weszła do mieszkania czy domu.

Zastosowanie zamka Tedee daje wiele korzyści, jednak należy pamiętać, że rozwiązanie to musi zostać dopasowane do drzwi oraz rodzaju zamka jaki aktualnie się w nich znajduje (o ile nie będzie potrzeba wymiany). W związku z tym najlepiej skontaktować się z sprzedawcą, który posiada to rozwiązanie w swojej ofercie, a następnie dopytać o szczegóły związane z wykorzystaniem tego rozwiązania, w swoim domowym zaciszu.