Najlepsze prowadnice do pilarek łańcuchowych STIHL

prowadnice do pilarek łańcuchowych STIHL

Mimo iż pilarka nie jest narzędziem pierwszej potrzeby, warto jest ją posiadać w swoim wyposażeniu. Jest ono bowiem bardzo praktyczne, zwłaszcza jeśli zadbamy o dobre prowadnice do pilarek łańcuchowych STIHL. Do czego więc może się nam przydać? Właściwie do każdej czynności wymagającej precyzyjnego cięcia materiałów drewnianych.

Wybieramy pilarkę i prowadnice do pilarek łańcuchowych STIHL

Pilarki spalinowe, znane również jako piły łańcuchowe, to wygodne i poręczne przyrządy, które zapewniają użytkownikowi dużą mobilność. Oryginalny przewód sięga do 10 m, przy czym zakres ten możemy swobodnie poszerzyć dzięki zastosowaniu przedłużacza. A do czego dokładnie może nam to posłużyć?

Pilarki – a właściwie prowadnice do pilarek łańcuchowych STIHL – mają najróżniejsze zastosowania w zależności od naszych potrzeb. Możemy więc mówić tu zarówno o rzeźbieniu w drewnie, jak i zabiegach pielęgnacyjnych roślin czy też ich wycinaniu. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że powinniśmy wybierać przede wszystkim oryginalne produkty w tym obszarze, gdyż ich skuteczność oraz wytrzymałość znacznie przewyższa jakiekolwiek zamienniki.

Przechodząc jednak do konkretów, przy zakupie pilarki łańcuchowej musimy rozważyć jej rozmiar. Jeśli planujemy głównie pracę w drewutni lub inne lekkie czynności jak przycinanie desek, w zupełności wystarczająca będzie dla nas mała piła, a więc w granicach 30-35 cm. Jak można się domyślić, większa pilarka będzie niezbędna do prac ciężkich i wymagających, jak np. wycinanie drzew. Modele te zazwyczaj mieszczą się w przedziale 35-45 cm. Te dwie opcje są wyborami najczęstszymi, gdyż prowadnice przekraczające 60 cm są przeznaczane niemal wyłącznie do trudnych, specjalistycznych zadań.

Jeśli zaś chodzi o moc urządzenia, tutaj ponownie musimy uwzględnić nasze zapotrzebowania. Zadowalające rezultaty możemy osiągać już z piłą o mocy 2,5 KM, o ile będzie ona przeznaczona np. do wycinania gałęzi. Większość użytkowników powinna być zadowolona z narzędzi, których moc mieści się w przedziale 3 do 5 KM. Wartości wyższe niż to, podobnie jak i największe modele pilarek, będą spotykane głównie w takich obszarach jak profesjonalna wycinka drzew.

Praktyczne odkurzacze przemysłowe STIHL

Wszelkie prace pilarskie nierozerwalnie łączą się z powstawaniem brudu. Jest to dość uciążliwe i nie zawsze łatwe do usunięcia. Jeśli zatem korzystamy z pilarki nawet tylko sporadycznie, bardzo przydatne mogą okazać się odkurzacze przemysłowe STIHL.

Przy wyborze takiego rodzaju urządzenia warto jest zwrócić szczególną uwagę na funkcję automatycznego włącznika oraz gniazdo do podłączenia elektronarzędzi. Dzięki temu, utrzymanie porządku w trakcie prac będzie jeszcze prostsze. Przydatną opcją jest również oczyszczenie filtra, które wykorzystuje wielowarstwowy system filtrujący.

Kompaktowe modele odkurzaczy przemysłowych umożliwiają czyszczenie na sucho i mokro. Ponadto posiadają m.in. funkcję dmuchawy czy różnorodne końcówki dopasowane do odmiennych zastosowań.