Na co zwracać uwagę przy zakupie materaca bądź łóżka?

łóżko

Materac czy łóżko jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdego domu bądź mieszkania. Nie da się wysypiać bez jego udziału, a regeneracja jest bardzo istotna. Każdy z nas ma różne doświadczenia z łóżkami, ponieważ jedni preferują miękkie, a drudzy twarde podłoże. Nie można jednak zapomnieć, że przy zakupie nowego łóżka czy materaca trzeba pamiętać o kilku rzeczach, by po prostu nie wyrzucić swoich pieniędzy w błoto. Chcąc się więcej dowiedzieć o szczegółach sprawiających, że nasz zakup będzie trafiony, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Sklep z łóżkami | Dreams Design

Materac powinien posiadać określoną klasę twardości

Klasa materaca często jest czymś niedocenianym, a niesłusznie. Nie każdy ma też świadomość tego, że znaki od H1 do H4 coś oznaczają. Pierwsza klasa materaców, czyli H1 oznacza materac dla osób lekkich, które ważą maksymalnie do 60 kilogramów. Jest to więc materac przeznaczony dla dzieci, młodzieży bądź też osób lekkich, które dbają o swoją sylwetkę. Materace H2 oznaczają materac średniej miękkości. Chętnie wybierany przez młodzież z racji tego, że jest on przeznaczony dla osób od 60 do 80 kilogramów.

Oczywiście, są też modele materaców przeznaczony dla par, natomiast warto się dokładniej zainteresować tą tematyką. Materac H3 jest dla osób, które ważą pomiędzy 80 a 100 kg. Są to twarde produkty, które służą osobom mającym problemy z kręgosłupem. Natomiast H4 oznacza najtwardsze materace dla osób ważących ponad 100 kg.

Nowy salon Dreams Design już otwarty - Domoteka

Ile powinien kosztować dobry materac czy łóżko?

To dość dobre pytanie, chociaż istotne jest to, jak zdefiniujemy słowo “dobry”, chociaż ważniejsze jest to, ile mamy pieniędzy, by go zakupić. Sklep z łóżkami ma naprawdę bardzo dobre ceny, które sprawiają, że warto kupić dany produkt. Znajdują się tam wszelkie łóżka: tapicerowane, kontynentalne, drewniane czy dziecięce, ale również i materace. Warto wcześniej zapoznać się z opinią specjalisty na temat danego produkty, żeby był dla nas jak najlepszy.

Sklep z łóżkami | Dreams Design

Przechodząc jednak do cen, to warto mieć w portfelu ok. 2 tys. zł, żeby zakupić wartościowy produkt, aczkolwiek istotne jest również to, jaki jest to model łóżka. Równie dobrze można zakupić modele, które są droższe i będą równie dobrze sprawdzać się dla naszych potrzeb. Przeważnie najdroższymi produktami są łóżka tapicerowane, ale zupełnie inaczej wygląda to w przypadku materaca. Są one o wiele tańsze, aczkolwiek nie brakuje modelów, które kosztują tyle, co łóżko, jednak mają one o wiele więcej właściwości. Sprawiają, że przespanie każdej nocy staje się o wiele łatwiejsze, a kolejnego dnia jesteśmy bardziej wypoczęci.

Sklep z łóżkami | Dreams Design