Mszyce — jak skutecznie je zwalczyć?

mszyce

Każdy właściciel ogrodu marzy o tym, by prezentował się on możliwie jak najpiękniej! Niestety problem, z jakim przyjdzie się zmierzyć najpewniej każdemu, kto posiada ogród — są szkodniki, które niszczą rośliny. Jednymi z najbardziej powszechnych i jednocześnie najbardziej uciążliwych owadów są mszyce. Jak je zwalczyć?

Rośliny odstraszające mszyce — tak czy nie?

Jedną z dostępnych metod na mszyce jest zasadzie w ogrodzie roślin, które je odstraszają. Mszyce w ogrodzie nie przepadają przede wszystkim za czosnkiem, cebulą, a także i lawendą! Kwiat ten jest świetnym sposobem, bowiem posiada intensywny zapach. Jeśli z kolei chodzi o zioła — najlepsza będzie zdecydowanie mięta.

Rośliny odstraszające mszyce warto posadzić przede wszystkim wtedy, gdy problem jest długoterminowy. Jeśli mszyce powracają do ogrodu i są naprawdę uciążliwe, rośliny te okażą się dobrym sposobem na zapobieganie ich pojawianiu się.

Preparaty na mszyce i ich rodzaje

Kolejny skuteczny sposób to preparaty na mszyce. Są to zarówno roślinne produkty, jak i środki chemiczne. Środek na mszyce powinien być jednak bezpieczny dla Twojego ogrodu i roślin — nie zapominaj o tym! Możesz postawić m.in. na wyciąg z czosnku lub cebuli. Inne roślinne propozycje to pokrzywa, czy mniszek lekarski.

Środki chemiczne charakteryzują się nieco większą skutecznością, zatem jeśli problem jest poważny — sięgnij po nie. Preparat możesz zamówić przez internet lub wybrać się do sklepu ogrodniczego — będziesz mógł wówczas liczyć na poradę ze strony sprzedawcy.

Usuwanie mechaniczne

Kolejną metodą jest mechaniczne usuwanie mszyc. Załóż rękawiczki i po prostu się ich pozbądź. Jeśli problem nie jest nasilony, rozwiązanie to może naprawdę przynieść oczekiwane rezultaty. Skutecznie zahamuje proces namnażania się szkodników. Jeśli jednak zauważysz, że szkodniki nadal się pojawiają — postaw na skuteczniejsze rozwiązanie.

Jeśli należysz do grona osób, które interesują się ogrodnictwem, więcej tego typu informacji znajdziesz tutaj: Lovethegarden.com.