Czym charakteryzuje się umywalka podblatowa?

umywalka podblatowa

Jeśli chodzi o nowoczesną aranżację przestrzeni, którą jest łazienka, istnieją dwa typy umywalek. Nablatowe oraz podblatowe. Czym się charakteryzują?

Przede wszystkim umywalki nablatowe niemal w całości stoją na blacie. Z tej racji, często poszczególne modele posiadają ciekawy, oryginalny design, utrzymany w klasycznej tonacji. Dlatego obok standardowych, białych umywalek, spotkać można również te w innych kolorach, chociażby zbliżonych do marmuru, granitu, czy bursztynu. Dzięki temu wnętrze łazienki prezentuje się naprawdę okazale.

Czym charakteryzuje się umywalka podblatowa?

Podstawową cechą tego modelu umywalek jest to, iż niemal w całości schowane są w blacie. To subtelny sposób na to, by zwiększyć przestrzeń użytkową wewnątrz łazienki. Jednocześnie, koncepcja tego rozwiązania doskonale wpisuje się w nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie. To właśnie w nich wykorzystuje się proste, ale efektowne rozwiązania.

Co więcej, rury, jak też armatura, pozostają ukryte w przypadku umywalek podblatowych. To z kolei przekłada się na doskonały efekt estetyczny i wizualny.

Z jakiego materiału wykonuje się umywalki podblatowe?

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań, można spotkać kilka, które są zdecydowane najpopularniejsze. Należą do nich:

  • Umywalki wykonane z ceramiki, zdecydowanie klasyczny materiał, który od wielu stanowi bazę dla armatury sanitarnej
  • Umywalki z akrylu oraz tworzywa sztucznego – to nieco bardziej nowoczesne rozwiązanie, jeśli chodzi o umywalki. Ich atutem są przede wszystkim trwałość i niewielka waga. Są zdecydowanie lżejsze, niż umywalki wykonane chociażby z porcelany
  • Stal nierdzewna to kolejny materiał, który sprawdza się w przypadku umywalek. Dodatkowo, zapewnia wnętrzu surowy, ale elegancki wygląd
  • Stal emaliowana – eleganckie, trwałe rozwiązanie

W jaki sposób wybrać umywalkę podblatową?

W celu właściwego wyboru, należy kierować się przede wszystkim dostępną ilością miejsca w łazience. Zbyt duża umywalka może utrudniać codzienne korzystanie z tego miejsca. Drugim, istotnym elementem jest sam materiał oraz design. Warto dobierać elementy pod kątem ogólnej kolorystyki wnętrza, czy jego stylistyki. Tylko w ten sposób można uzyskać spójną i pełną harmonii łazienkę, która stanowić będzie ozdobę mieszkania lub domu.