Możliwe problemy z ogrzewaniem podłogowym

ogrzewanie podłogowe

Zestawy do ogrzewania podłogowego mogą być idealnym systemem grzewczym dla Twojego domu. Ale jak każde inne narzędzie grzewcze, czasami wymaga również konserwacji i napraw. Zakup od renomowanego dostawcy może zmniejszyć dylemat uszkodzenia zestawu ogrzewania podłogowego , ale w przypadku wystąpienia problemów, oto niektóre z najczęstszych i sposoby ich rozwiązania:

Nierówne ogrzewanie

Nierówne ogrzewanie jest częstym problemem, jeśli chodzi o zestawy do ogrzewania podłogowego. Właściciele domów przez lata ogrzewania podłogowego mogli zauważyć nierównomierny rozkład ciepła z systemu. W takim przypadku możesz zastosować modyfikację natężenia przepływu narzędzia grzewczego. Jeśli wystąpi ten sam problem, wybierz telefon do instalatora.

Twój instalator będzie wiedział więcej o tym, jak zapewnić rozwiązania, jeśli pierwsza próba się nie powiedzie. Pamiętaj, aby poprosić o pomoc eksperta lub specjalistę, jeśli nie możesz rozwiązać go samodzielnie. W ten sposób upewnisz się, że nie wystąpią żadne inne problemy.

Zamki pneumatyczne

Twoje rury mogą czasami ulegać śluzom powietrznym. Nie trzeba się za bardzo bać. Co możesz zrobić, to ponownie zwiększyć ciśnienie i skorzystać z rur systemu podgrzewania, aby odpowietrzyć, aby usunąć wszystkie obecne śluzy.

Podczas mocowania systemu należy upewnić się, że wszystkie rury są dobrze uszczelnione, aby zapewnić bezpieczeństwo w okolicy i inne części zestawu do podgrzewania.

Niedopasowane wykończenie podłogi

Niedopasowanie niekompatybilnego wykończenia podłogi jest dość dużym problemem, zwłaszcza jeśli już dużo oczekujesz podczas procesu instalacji. Wiadomo, że łatwiej jest rozwiązać problem i nie trzeba się tym zbytnio przejmować.

Przede wszystkim należy podjąć środki zapobiegawcze. Musisz spojrzeć w podłogę przed wykończeniem podłogi i czy dywan wystarczy na pokrycie całego systemu ogrzewania podłogowego. Sprawdź u producenta odpowiedni zestaw do swojego miejsca. W razie potrzeby poproś o okular.

Wadliwy termostat

Termostat jest jedną z najbardziej dynamicznych i niezbędnych części zestawu do ogrzewania podłogowego. Jeśli stanie się wadliwy, temperatura może ucierpieć i może spowodować za dużo lub za mało ciepła. Jeśli okaże się, że temperatura nie zgadza się z temperaturą wskazaną na termostacie, rozważ sprawdzenie baterii.

Jeśli akumulator nie ma żadnych problemów i używasz przewodowego regulatora ciepła, sprawdź wtyczki lub gniazdko. Jeśli to nie zadziała, może to oznaczać potencjalną awarię elektryczną potrzebną do naprawy przez elektryka.

Za mało ogrzewania

Jeśli zestaw do ogrzewania podłogowego ma problem ze wzrostem temperatury, może występować problem z jego izolacją. Jeśli nie dochodzi do ogrzewania lub cyrkulacji ciepła, sprawdź izolację całego systemu.

Jedną z najlepszych prewencyjnych czynności konserwacyjnych jest sprawdzenie podłoża przed formalną instalacją systemu. W ten sposób instalator może sprawdzić, czy wszystko jest odpowiednie do montażu i czy mogą pojawić się potencjalne problemy.

Wysokie ciśnienie w całym systemie ogrzewania podłogowego

Rosnące ciśnienie z zestawu ogrzewania podłogowego jest niepokojące i jeśli nie można mu zapobiec, może spowodować poważniejsze szkody w całym domu. W obliczu problemu należy sprawdzić pętlę napełniania lub zawory, sprawdzić, czy istnieje również obecne ograniczenie w orurowaniu lub czy rzeczywiście występuje uszkodzenie membrany zestawu.

Niskie ciśnienie w całym systemie ogrzewania podłogowego

Przeciwnie, jeśli czujesz, że z systemu grzewczego wydobywa się niskie ciśnienie, prawdopodobnie jest to spowodowane wyciekiem. Sprawdź rury pod kątem wypływu lub wycieków. Zatrudnij hydraulika, jeśli w rurze występują poważne problemy. W przypadku obecności dziury możesz początkowo pokryć ją klejem do rur, aby działał jako rozwiązanie tymczasowe.

Zła konfiguracja

Przed poproszeniem instalatorów o opuszczenie domu, upewnij się, że sprawdzili, czy działa zestaw ogrzewania podłogowego. W ten sposób będziesz wiedział, czy to działa i czy nie ma nic złego lub wadliwego w konfiguracji. Jeśli cały system nie działa, może występować problem z instalacją. Musisz zwrócić na to uwagę swojego dostawcy.

Zawsze gwarantuj, że otrzymasz wartość swoich pieniędzy. Pamiętaj, aby po zakończeniu instalacji sprawdzić wszystko i regularnie wykonywać konserwację zapobiegawczą. Należy pamiętać, że istnieją proste problemy, które można rozwiązać w ramach dostępnych środków, ale zawsze lepiej jest skorzystać z pomocy ekspertów, aby uniknąć większych szkód.

Wybierz system ogrzewania podłogowego wysokiej jakości i od renomowanego dostawcy, aby zapobiec niepotrzebnym problemom i zakłóceniom.