Moskitiery okienne i na drzwi

moskitiera

Sezon wiosenno – letni to okres, kiedy temperatury, także wieczorami i nocą stają się coraz bardziej przyjemne. Dzięki temu chętnie zostawiamy otwarte bądź uchylone okna. Często pojawiający się wtedy problem to wlatujące do pomieszczeń insekty, czyli muchy i komary. Doskonałym rozwiązaniem będą moskitiery okienne oraz moskitiery drzwiowe. Czym są, jakie są ich zalety i jak wybrać odpowiednie? Podpowiadamy!

Czym są i jak działają moskitiery?

Na pewno nie raz słyszałeś już słowo moskitiera. Jeśli nie do końca wiesz na jakiej zasadzie działa – wyjaśniamy! Moskitierą nazywa się specjalną, dość gęstą siatkę wykonaną zazwyczaj z włókna węglowego, rozpiętą na różnego rodzaju ramie. Rozwiązanie instaluje się zarówno na oknach, jak i na drzwiach prowadzących na zewnątrz i ma ono stanowić barierę przeciw insektom i zapobiegać ich przedostawaniu się do wnętrz pomieszczeń. Dzięki wykorzystaniu wspomnianego materiału, moskitiery prezentują się dość minimalistycznie, są cienkie,  ale naprawdę wytrzymałe. Włókno węglowe sprawia, że moskitiera jest odporna na działanie wszelkich warunków atmosferycznych (w tym ulewny deszcz czy ostre słońce) oraz uszkodzenia mechaniczne. Montuje się je najczęściej do ramy okien lub drzwi, za pomocą specjalnych uchwytów obrotowych. Co ważne, z łatwością można je zdjąć na okres jesieni i zimy, kiedy nie są potrzebne, aby wpuścić do wnętrz więcej światła. 

Dlaczego warto montować moskitiery i jak wybrać odpowiednie? 

Warto podkreślić, że tego typu ochrona przed insektami jest całkowicie bezpieczna dla ludzi. Sprawdzi się więc o wiele lepiej niż wszelkie preparaty chemiczne odstraszające owady, które są toksyczne zarówno dla insektów, jak i dla nas samych. Ma to znaczenia szczególnie kiedy w domu przebywają małe dzieci lub osoby mające problemy z drogami oddechowymi. Ponadto, odpowiednio zainstalowane moskitiery, w przeciwieństwie do wszelkich innych rozwiązań, mają stuprocentową skuteczność. Wybierając konkretny model moskitiery konieczne jest odpowiednie wymierzenie otworów okiennych lub światła drzwi. Do wyboru mamy zarówno moskitiery okienne, drzwiowe, jak i praktyczne moskitiery montowane w roletach, czy też nowoczesne moskitiery plisowane. Dobrym wyborem będzie dopasowanie wyglądu moskitiery do wykończenia ram okiennych. Dzięki temu nie będzie rzucała się za bardzo w oczy, a wręcz stworzy z nimi elegancką całość. 

Warto zdecydować się na zakup i instalację, chociaż w najczęściej używanych do wietrzenia oknach  moskitier, które bezpiecznie i skutecznie będą chronić dom i jego mieszkańców przed insektami. Taka skuteczna ochrona przed owadami ma znaczenie szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych znajdujących się w pobliżu łąk, lasów czy zbiorników wodnych. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić sprawdzone rozwiązania, które będą chronić Twój dom lub mieszkanie, zachęcamy do zapoznania się z ofertą producenta stolarki okiennej DAKO. Wysokiej jakości rozwiązania łączące ze sobą funkcjonalność z wysoką jakością i designem dopasowanym do potrzeb każdego.