Metody ocieplania garażu

ocieplanie garażu

Jesienią warto pomyśleć o swoim garażu. Jeżeli poprzedni sezon zakończył się narzekaniem na warunki termiczne, jakie panują wewnątrz, teraz jest najwyższa pora, aby coś z tym zrobić. Jakie są najpopularniejsze metody ocieplania garażu? Zwykle inwestorzy decydują się na ocieplenie za pomocą pianki poliuretanowej, która w skrócie jest nazywana pianką PUR. To metoda niezwykle skuteczna, szybka, dająca naprawdę doskonałe efekty. Warto już dzisiaj skontaktować się z firmą, która prowadzi ocieplanie garażu za pomocą pianki PUR.

Czym jest pianka PUR?

Pianka poliuretanowa to pianka, która aplikowana jest w specjalny sposób po to, aby tworzyć warstwę chroniącą między innymi przed wodą, wilgocią, chłodem. Na rynku istnieje spory wybór pianek tego typu, które dzielą się między innymi na pianki sztywne, elastyczne oraz półsztywne. Każda z pianek doskonale chroni przed negatywnymi warunkami związanymi z temperaturą. Dotyczy to zarówno temperatur ujemnych, jak i też dodatnich. Poza tym sposób jej aplikowania jest naprawdę prosty, ponieważ pianka jest rozprowadzana poprzez natrysk. Osoby, które zajmują się jej aplikowaniem, muszą mieć doświadczenie. Jeśli koszty ocieplenia garażu miałyby być zredukowane do najmniejszych możliwych, można w ostateczności zrobić to samodzielnie. Jeżeli ma się odrobinę umiejętności technicznych, nie powinno być większych problemów.

Dlaczego pianka PUR do garażu to najlepszy sposób na ocieplenie?

Nawet najzwyklejszy garaż blaszak to zbawienie dla osób, które posiadają samochód w mieście. W takim garażu można auto schronić przed niepożądanymi osobami, a także złymi warunkami atmosferycznymi. Nie da się jednak ukryć, że blaszak z najtańszych materiałów i o najprostszej konstrukcji to garaż, w którym będzie bardzo zimno. Jeżeli posiada się samochód, który na przykład ze względu na swój wiek ma problemy z odpaleniem w przypadku ujemnych temperatur, ocieplenie garażu będzie naprawdę dobrym rozwiązaniem. Pianka PUR sprawdzi się tutaj doskonale, ponieważ ze względu na to, że wtryskuje się ją w różne szczeliny, ocieplenie można zrobić bardzo precyzyjnie i szczegółowo. Pianka zostanie rozprowadzona w pustych miejscach pomiędzy elementami budującymi garaż, gdzie będzie pęcznieć, dokładnie wypełniając wszelkie otwory. Taki sposób ocieplania jest prosty, efektywny, daje doskonałe rezultaty. Przy tym wszystkim z pracami można uporać się dosłownie w 2 dni. W takich sytuacjach pianka sprawdza się po prostu najlepiej. Jest też bardzo wytrzymała. Oznacza to, że po wykonaniu prac termoizolacyjnych, doskonałym efektem będzie można cieszyć się przez długie lata. Żadna inna metoda, która jest przedstawiona w tym artykule, nie sprawdza się tak dobrze. Pianka PUR zapewnia najlepszy stosunek jakości do ceny. Polecają ją z reguły wszyscy specjaliści.

Ocieplanie garażu za pomocą styropianu

Ocieplanie garażu przy pomocy pianki PUR to jedna z dostępnych metod. Można zrobić to również inaczej. Drugi sposób to wykorzystanie styropianu, który może służyć do ocieplenia garażu zarówno od środka jak też od zewnątrz. Specjaliści polecają, aby decydować się na położenie płyt styropianowych od zewnątrz. Zwykle przynosi to lepsze rezultaty. Warto wcześniej zamontować odpowiednie rusztowanie, na którym następnie oprze się płyty styropianowe. Poza tym dobrze wiedzieć też o tym, że spore straty ciepła związane są z podłożem. Jeżeli zatem tylko jest taka możliwość, warto zrobić w garażu wylewkę. W ten sposób izoluje się go od podłoża, co przekłada się na znaczące zmniejszenie strat ciepła.

Maty termoizolacyjne

Każdy szuka sposobu ocieplenia garażu, który będzie najbardziej adekwatny do jego potrzeb oraz możliwości finansowych. W związku z tym warto wspomnieć również o kolejnej metodzie, jaką jest założenie mat termoizolacyjnych oraz folii termoizolacyjnej. Stosuje się je między innymi do ocieplania poddaszy. W garażu sprawdzą się zarówno do wyłożenia ścian, jak i drzwi. Ich największym plusem okazuje się efektywność, ale też duża dostępność, łatwość montażu oraz stosunkowo niskie ceny. Sposób ocieplenia garażu bez wątpienia będzie różnił się w zależności od tego, czy jest to garaż wolnostojący, czy też należący bezpośrednio do domu. W drugim przypadku trzeba będzie pomyśleć o bardziej efektywnych sposobach, aby nie tracić ciepła z budynku. Wtedy właśnie najlepiej sprawdzi się pianka PUR.

__________________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Izolmax