Jak zamontować rolety dzień i noc?

rolety dzień noc

W coraz większej ilości polskich mieszkań i domów można spotkać zamontowane rolety typu dzień i noc. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, ponieważ zdrowy sen stanowi podstawę zdrowego trybu życia. Jak jednak zamontować tego typu roletę samodzielnie? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Rodzaje rolet dzień noc

 Istnieją dwa popularne sposoby montażu dzień i noc. Jaką więc metodę należy wybrać? Wszystko to zależy od rodzaju produktu, jakim dysponujemy. Zupełnie inaczej wygląda zamontowanie rolety ściennej, a inaczej tej przeznaczonej do montażu bezpośrednio na oknie. 

 Po dokonaniu zakupu rolety dzień noc przeznaczonej do montażu na oknie, w zestawie znajdować się będą jej poszczególne elementy. I tak znajdziemy tutaj: roletę wraz z jej mechanizmem, łańcuszek, boczne napięcia tkaniny, haki montażowe, a także papierową instrukcją montażu. 

 Zestaw rolet ściennych różni się natomiast od wyposażenia tych ściennych zawartością kołków i wkrętów montażowych. Główna różnica polega na zastosowaniu w roletach ściennych kołków i wkrętów, a w roletach okiennych haczyków montażowych przewidzianych do zamontowania na ramie okiennej. Ponadto rolety okienne posiadają element napięcia bocznego tkaniny. 

Montaż rolet

 Rozpocznijmy od sposobu montażu rolet dzień noc okiennych. Jest on zdecydowanie prostszy od tych ściennych, dlatego nie musimy poświęcać mu aż tyle miejsca. Tego typu rolety zamontujemy bezinwazyjnie, co oznacza, że nie będziemy potrzebowali do ich montażu młotków, wiertarek czy innych narzędzi. Montaż rozpocząć należy od złączenia poszczególnych elementów rolety w całość, następnie zawiesić należy haczyki podtrzymujące roletę, oraz napiąć tkaninę przy pomocy łańcuszka znajdującego się w opakowaniu. 

 Montaż rolet dzień noc występujących w opcji ściennej jest zdecydowanie inny. Najistotniejsza różnica dotyczy przymocowania rolety do ściany lub sufitu. W tym celu niezbędne będą narzędzia takie jak wiertarka, śrubokręt, wkrętarka czy młotek.

 W pierwszej kolejności należy dokładnie wyznaczyć miejsca otworów na wkręty i przystąpić do wiercenia dziur. Następnie należy zamontować boczny łańcuszek mechanizmu. Odbywa się to poprzez przekładanie łańcuszka przez napinacz oraz rozwinięcie go. Ostatnim krokiem jest przymocowanie całego mechanizmu do ściany lub sufitu przy użyciu dołączonych do zestawu kołków i wkrętów. 

Popularność rolet dzień noc

 Od ostatnich kilku lat obserwuje się wzmożone zainteresowanie roletami tego typu. Z czego to wynika? Na pewno z coraz większej świadomości konsumentów. Rolety tego typu są niemal gwarantem spokojnego snu. Dodatkowo poprzez zastosowanie tego typu materiału jesteśmy w stanie ułatwić naszemu organizmowi zasypianie, a nasz mózg ma ułatwione zadanie w wydzielaniu hormonu snu zwanego melatoniną. 

 Biorąc pod uwagę rosnące tempo życia naszego społeczeństwa, spokojny sen odgrywa kluczową rolę w regeneracji naszego organizmu. Długotrwały i nieprzerywany sen pozytywnie wpłynie na jakość naszego życia, oraz ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. 

grakoArtykuł został przygotowany przy współpracy z Grako.pl