Jak wybrać wygodny materac

wygodny materac

Jeśli chodzi o zakup nowego materaca, wybór różnych typów może być na pierwszy rzut oka przytłaczający. Oczywiście każdy producent twierdzi, że jego produkt zapewnia najlepszy możliwy nocny relaks. Jednak musimy pamiętać, że inwestujemy w rzecz, która będzie nam służyła przez dużą część codziennego życia, dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniego modelu. Ten artykuł wymienia podstawowe typy materacy wraz z ich zaletami i wadami i ma na celu pomóc Ci krok po kroku znaleźć odpowiedni produkt.

Materace piankowe

Wspólną cechą materacy piankowych jest zdolność do formowania się i kształtowania pod wpływem nacisku. Wyróżniamy materace z pianki termoelastycznej, które dopasowują się do pozycji w jakiej śpimy oraz reagują na zmiany temperatury naszego ciała. Wśród materacy piankowych są również polecane materace wysokoelastyczne, które dwukrotnie szybciej dopasowują się do zmiany pozycji, są bardziej elastyczne i trwalsze.

Wyjątkowe w swoim rodzaju są materace z pianki Tempur o dużej gęstości. Mają one unikalną strukturę zbudowaną z otwartych komórek, co gwarantuje idealne dopasowanie się do naturalnych krzywizn kręgosłupa oraz pozycji w jakiej śpimy. Dodatkowo budowa otwartokomórkowa zapewnia idealną cyrkulację powietrze, co usprawnia odprowadzanie wilgoci i zapobiega namnażaniu się bakterii i roztoczy. Ta niepowtarzalna struktura sprawia, że materace Tempur z powodzeniem wspierają walkę z schorzeniami kręgosłupa i dają poczucie wyjątkowego komfortu. Przykładową kolekcję materacy z pianki Tempur możesz obejrzeć na salonsnu.pl/17-kolekcja-cloud.

Materace lateksowe

Materace lateksowe to dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla alergików, ponieważ nie gromadzą się w nich kurz i roztocza. Przewiewna budowa sprawia, że materac jest też odpowiedni dla osób, które szybko się pocą. Materac ten gwarantuje wysokie poziom higieny i świeżości, jednocześnie dobrze dopasowuje się do ciała i jest bardzo elastyczny.

Materace sprężynowe

To klasyczna, sprawdzona konstrukcja materaca. Jego rdzeń wsparty jest na metalowych sprężynach, które są zintegrowane z materacem. Sprężyny rozkładają ciężar ciała na powierzchni materaca, dając całkiem solidne podparcie. Sprawdzonym wyborem jest materac kieszeniowy, w którym sprężyny zamknięte są w osobne kieszenie. Takie rozwiązanie sprawia, że materac się nie odkształca oraz niweluje drgania, co jest szczególnie istotne, gdy z materaca korzystają dwie osoby. Materace sprężynowe są jedną z tańszych opcji na rynku, co z pewnością jest ich zaletą. Jednak trzeba liczyć się z tym, że taki materac gorzej otula ciało niż materac z pianki i nie dopasowuje się idealnie do krzywizn kręgosłupa. 

            Ciekawym i godnym polecenia rozwiązaniem jest materac hybrydowy. Łączy on w sobie najlepsze cechy materacy sprężynowych i piankowych. Przykładem jest materac Tempur Hybrid, który znajdziesz na salonsnu.pl/materace-tempur/466-materac-tempur-hybrid-elite. W rdzeniu tego modelu zastosowano wysokiej jakości, gięte na zimno sprężyny Precision, które umieszczone są w osobnych kieszeniach. Zapewnia to solidne podparcie oraz przyspiesza reakcję na ruch. Natomiast zewnętrzne warstwy materaca pokryte są unikalną pianką Tempur, która niweluje punkty nacisku i idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Ponieważ wybór materaca zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji najlepiej zasięgnąć porady wyszkolonego eksperta w dobrym salonie oraz, jeśli to możliwe, wypróbować materac zanim zdecydujesz się go kupić.

https://www.youtube.com/watch?v=CjD-lW7kRVE
 
artykuł sponsorowany.