Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią?

pokój dzienny z sypialnią

Poznaj sprawdzone sposoby na urządzenie takiego wnętrza! Wielu osobom niezorientowanym na ten temat może wydawać się, że zgrabne połączenie pokoju dziennego z sypialnią jest z góry skazane na porażkę. Jednak wielu z nas mieszka w bloku, w którym nie mamy wielkiej przestrzeni, dlatego też w tym artykule chcemy przedstawić sposoby na sprytne i efektowne zestawienie tych dwóch teoretycznie różnych światów.

Salon i sypialnia w jednym – czy łóżko i sofa to dobry pomysł?

Połączenie salonu z sypialnią nie oznacza, że musi być w nim jeden mebel wypoczynkowy. Jeżeli pokój ma duży metraż, spokojnie możesz zdecydować się na zakup zarówno łóżka, jak i sofy czy narożnika. Taki wybór ułatwi Ci na pewno rozdział części sypialnianej od dziennej, który w tym przypadku jest bardzo pożądany. Jeśli jednak pokój ma mniej niż 20 mlepiej zdecydować się na jedno miejsce wypoczynkowe, ponieważ łóżko i sofa „zagraci” tylko pomieszczenie, a całość nie będzie wyglądała dobrze. Jeżeli jednak możesz sobie pozwolić na zakup łóżka i sofy oraz oddzielenie strefy „dziennej” od „nocnej”, pamiętaj o tym, aby obie były zachowane w jednej stylistyce.

Podział wnętrza na funkcjonalne strefy

Jeżeli wnętrze ma w sobie potencjał na takie rozwiązanie, czyli po prostu odpowiednio duży metraż koniecznie zdecyduj się na wyraźne rozdzielenie strefy sypialnianej od strefy dziennej. Najprostszym, a zarazem skutecznym sposobem jest postawienie ścianki gipsowo-kartonowej, kotary lub parawanu. Możesz także zrobić to przy pomocy jakiegoś większego mebla np. meblościanki lub szerokiego regału ażurowego. Jeżeli masz taką możliwość, oddziel strefę sypialnianą od salonu tak, aby na pierwszy rzut oka nie było jej widać. Najlepiej, jeśli ścianka lub regał zostaną postawione prostopadle do okna, tak aby ograniczyć dostęp światła dziennego, co ułatwi zasypianie i polepszy jakość snu.

Oprócz jednoznacznego sygnału oddzielenia sypialni od salonu w postaci przegrody można to również zaakcentować poprzez wystrój. Możesz to zrobić np. poprzez zmianę koloru ścian. W „sypialni” warto postawić na ciemniejszy kolor, który stworzy klimat oraz wyraźnie oddzieli się od reszty pomieszczenia. Jeżeli chcesz zachować spójną kolorystykę w całym pomieszczeniu, możesz postawić na jakiś wyraźny akcent, który będzie odróżniał przejście z jednej strefy do drugiej np. grafiki nad łóżkiem lub kompozycję złożoną ze zdjęć w ramkach o różnej wielkości.

Salon i sypialnia w jednym – mały metraż

Jeżeli chcesz połączyć sypialnie z pokojem dziennym, ale dysponujesz małym metrażem, nie przejmuj się, ponieważ również jesteś w stanie stworzyć funkcjonalne i wygodne wnętrze. Warto wtedy zdecydować się na sofę lub narożnik z funkcją spania oraz miejscem na przechowywanie pościeli. Warto również przemyśleć stylistykę tego miejsca, lepiej, aby była ona neutralna i nie przypominała za bardzo ani salonu, ani sypialni.

Jakie meble do pokoju dziennego z sypialnia?

Na szczęście na rynku można znaleźć wiele propozycji różnych modeli, które w sprytny sposób łączą w sobie czasem dwa, a nawet trzy meble. Można również znaleźć takie rozwiązania, które zaprojektowane są w taki sposób, aby pomieścić jak najwięcej rzeczy na małym metrażu. Do pokoju dziennego połączonego z sypialnią na pewno przyda się jednak jeden duży mebel, który będzie służył do przechowywania wszystkich najważniejszych przedmiotów i tekstyliów. Szafy do sypialni w sklepie ABC Meble to wiele propozycji produktów, spośród których na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Pokój dzienny z sypialnią to rozwiązanie, na które decyduje się wielu ludzi, którzy mieszkają na niewielkim metrażu lub mają liczną rodzinę, a wtedy każdy pokój w domu jest na miarę złota. Jeżeli chcesz z sukcesem urządzić takie miejsce, zastosuj się do powyższych zasad, a na pewno uzyskasz funkcjonalne i wygodne wnętrze!

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz