Coraz więcej osób decyduje się na współpracę z architektem wnętrz, kupując nowe mieszkanie lub remontując stare. Wynika to nie tylko z bogacenia się społeczeństwa, ale też naszej rosnącej świadomości wartości designu i wpływu harmonijnie urządzonych wnętrz na nasze samopoczucie.
Jak wybrać osobę, która zagwarantuje nam pięknie urządzone mieszkanie lub dom oraz udaną współpracę? Podpowiada Pogotowie Wnętrzarskie – architekci wnętrz Warszawa.
Jak rozpoznać dobrego architekta wnętrz?
Wiedza, którą powinien posiadać dobry projektant wnętrz, jest niezwykle obszerna. Dotyczy nie tylko stylów, w jakich można zaprojektować wnętrza, ale również materiałów wykończeniowych i ich właściwości. Wymaga także nieustannego poszerzania i podążania za nowymi trendami. Szukając dobrego architekta wnętrz zwróćmy więc uwagę na jego wykształcenie, ale przede wszystkim portfolio, z którego możemy wyczytać, jak do tej pory realizowane były jego projekty. Dobrze, jeśli biuro projektowe, które bierzemy pod uwagę może pochwalić się zróżnicowanymi realizacjami, dzięki czemu można przypuszczać, że jego doświadczenie jest już bogate, a wiedza jego pracowników zdobyta na studiach została poparta praktycznymi umiejętnościami. Zwróćmy też uwagę, czy biuro projektowe posiada np. rekomendacje lub referencje od dotychczasowych klientów. Opinie o większości z nich znajdziemy na forach dotyczących urządzania mieszkań i domów lub w grupach tematycznych w mediach społecznościowych. Skupmy się również na tym, czy dotychczasowe prace biura odpowiadają nam pod względem stylu. Wprawdzie profesjonalne biuro projektowe powinno poradzić sobie z każdym projektem, ale jeśli specjalizuje się w większości w realizacjach nowoczesnych i postindustrialnych aranżacji wnętrz, może niekoniecznie będzie chciało pracować przy urządzaniu mieszkania w klasycznym stylu.
Bezpośrednie spotkanie w biurze projektowym
Do oceny, czy dane biuro projektowe będzie nam odpowiadało, niezbędne jest spotkanie z jego pracownikami. Tylko w jego trakcie możemy ocenić, czy są oni otwarci na propozycje klienta, zaangażowani w swoją pracę oraz czy jaki czas poświęcają na dopracowanie projektu pod kątem indywidualnych potrzeb. W trakcie rozmowy warto więc szczerze opowiedzieć o swoich marzeniach czy ulubionym stylu aranżacji, podpierając się np. zdjęciami wnętrz, które nam odpowiadają. Dobrze też, jeśli architekt pozna nasz styl życia i codzienne funkcjonowanie, typu chęć do gotowania czy raczej jadanie na mieście. Wszystko to pomoże Wam stworzyć bliską, ale profesjonalną relację, której efektem będzie w pełni funkcjonalne i pięknie zaprojektowane wnętrze.