Dezynsekcja mieszkania. Na czym polega i jak się do niej przygotować?

dezynsekcja

Na czym polega dezynsekcja?

Dezynsekcja to zabieg, który jest przeprowadzany przez wykwalifikowanych techników w pomieszczeniach, gdzie została zauważona obecność owadów i insektów. Czynność ta bardzo często jest przeprowadzana w lokalach mieszkalnych.

Przed wykonaniem dezynsekcji warto zapoznać się z wytycznymi jak przygotować mieszkanie do tego typu zabiegu. Odpowiednie przygotowanie mieszkania ułatwi firmie przeprowadzanie dezynsekcji, a efekty zabiegu będą dużo lepsze i trwalsze.

Na początku właściciel mieszkania powinien pomyśleć, w których miejscach najczęściej pojawiają się szkodniki. Taka informacja pozwoli odpowiednio działać firmie i dobrać najlepszą metodę dezynsekcji. W pomieszczeniach, w których planujemy przeprowadzenie zabiegu nie powinna znajdować się żadna żywność, zarówno ta dla ludzi, jak i dla zwierząt. Dodatkowo należy przenieść przybory higieniczne, np. ręczniki. Reszta przedmiotów powinna być zamknięta w szafkach, a sprzęty elektryczne odłączone od kontaktu.

Warto wiedzieć, że często szkodniki pojawiają się pod zlewem, dlatego należy usunąć wszelkie przedmioty z tego miejsca, aby można było przeprowadzić dokładną dezynsekcję pod zlewozmywakiem.

Przebywanie w mieszkaniu podczas dezynsekcji

Najlepszym wyjściem jest opuszczenie mieszkania podczas zabiegu dezynsekcji. Jeśli nie jest to możliwe to ograniczmy liczbę domowników, którzy będą przebywać w domu. Środki, z których korzystają technicy są silne, dlatego lepiej uniknąć ryzyka przebywania w miejscu, w którym będą stosowane.

Sprzątanie mieszkania po dezynsekcji

Po powrocie do domu należy otworzyć wszystkie okna. Następnie trzeba starannie umyć miejsca, w których umieścimy żywność i przybory higieniczne. Do sprzątania wystarczą środki, których używamy na co dzień podczas sprzątania.

Jak zapobiec powrotu „nieproszonych gości”?

Warto zadbać o to, aby żywność była zamykana szczelnie w pojemnikach. Owady zazwyczaj żywią się resztkami jedzenia, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie sprzątanie i przechowanie jedzenia.

Istotną kwestią jest również to, aby zatkać szpary i dziury, którymi owady mogą przedostać się do naszego domu z zewnątrz, a do okien kupić siatki, które powtrzymają dostanie się owadów latających, np. much lub komarów.

Jeśli zauważymy po raz kolejny szkodniki w naszym domu warto skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w dezynsekcji. Technik wysłucha naszego problemu i pomoże dobrać odpowiednią metodę, aby problem został zminimalizowany.

Niestety w pewnych określonych warunkach, problem może dość często wracać.