Co zrobić ze starymi, zniszczonymi meblami?

wywóz mebli

Zdecydowałeś się na zakup nowych mebli do mieszkania i nie wiesz, co zrobić ze starymi? Cóż, jeszcze niedawno mógłbyś je wynieść na osiedlowy śmietnik, ale to już nie jest możliwe. Zgodnie z przepisami meble (niezależnie od ich rozmiaru) to śmieci wielkogabarytowe. Jeśli więc wyrzucisz je na śmietnik, to narażasz się na wysoką karę finansową. Co więc z nimi zrobić, aby nie mieć żadnych problemów? Sprawdź!

Odnów je i daj im nowe życie

Chcesz wyrzucić swoje stare meble, ponieważ uważasz, że już są brzydkie i po prostu nie pasują do wnętrza Twojego mieszkania? Alternatywą jest ich odnowienie. Jeśli lubisz majsterkować, to na pewno sprawi Ci to wiele przyjemności, a odnowione meble będą mogły posłużyć jeszcze przez długie lata. Co więcej, nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na nowe wyposażenie. Jeśli jednak nie masz na to czasu, to możesz skorzystać z usług osób, które specjalizują się w renowacji mebli.

Sprzedaj lub oddaj potrzebującym

Jeśli meble są w dobrym stanie i uważasz, że mogą się jeszcze komuś przydać, to możesz je wystawić na sprzedaż. Nie oczekuj jednak, że od razu znajdziesz zainteresowanych – zapewne upłynie dość długi czas, zanim znajdzie się ktoś chętny do zakupu. Pamiętaj także, aby ich cena nie była zbyt wysoka, jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży.

Innym rozwiązaniem jest oddanie mebli osobom potrzebującym. Wiele osób chętnie przygarnia meble za darmo. By pozbyć się niepotrzebnego wyposażenia w ten sposób, możesz wystawić ogłoszenie w Internecie i zaznaczyć, że zainteresowane osoby muszą same je zabrać. To korzystne rozwiązanie dla obu stron – Ty pozbędziesz się problemu, zaś ktoś inny zyska meble do swojego mieszkania.

Wywóz starych mebli

Ostatnią możliwością jest wywóz mebli. To usługa, którą oferuje taka firma jak DPR z Krakowa. To najszybsze rozwiązanie, dzięki któremu możesz legalnie pozbyć się niepotrzebnych mebli. Pracownicy przyjadą na miejsce, wyniosą ciężkie meble, załadują je i zajmą się ich transportem do specjalnego punktu, w którym zostaną rozłożone i przetworzone bądź odnowione. To legalna i bezpieczna opcja dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć starych mebli!

Zapraszamy po wywóz mebli Kraków.