Co warto wiedzieć o magazynach samoobsługowych?

magazyn

Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznie tempie, dostosowując się do zmieniających się potrzeb odbiorców. Coraz większą popularnością cieszą się magazyny samoobsługowe, które są dostępne nie tylko dla klientów komercyjnych, ale również indywidualnych.

Czym jest magazyn samoobsługowy?

Magazyn samoobsługowy to mini przechowalnia znajdująca się w większym obiekcie specjalnie przystosowanym do wynajmowania tego typu powierzchni. W Polsce boksy można wynajmować w dużych miastach takich jak m.in. Warszawa, Wrocław czy Poznań. Magazyn jest rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach.

Magazyn samoobsługowy – dla kogo?

Z magazynu samoobsługowego skorzystać może każdy, komu brakuje miejsca do przechowywania różnych przedmiotów. Osoby prywatne trzymają tam najczęściej sprzęt sportowy i turystyczny, rodzinne pamiątki, ubrania, książki itp. Z kolei w przypadku firm magazyn samoobsługowy idealnie sprawdza się jako przechowalnia dokumentów czy towarów sprzedawanych w sklepach internetowych. Boksy są wynajmowane na czas remontu, przeprowadzki, dłuższego wyjazdu itp.

Czy magazyny samoobsługowe są bezpieczne?

Każda firma wynajmująca magazyny samoobsługowe stosuje rozmaite zabezpieczenia. W  Kangu Self Storage formami takich zabezpieczeń są: karta dostępu do magazynu oraz kłódka lub osobisty kod dostępu. Poza tym na miejscu w magazynie jest rejestrowany monitoring. Ponadto omawiane obiekty są wyposażone w zabezpieczenia przeciwpożarowe: gaśnice, czujniki dymu, hydranty, śluzy pożarowe i  instalacje tryskaczowe. Istnieje też opcja telefonicznego powiadomienia pracowników firmy o zagrożeniu pożarowym. Magazyny posiadają też ubezpieczenie OC, a klienci mogą dodatkowo wykupić polisę ubezpieczeniową.

Jakie są zalety magazynów samoobsługowych?

Dowolny okres najmu, atrakcyjne stawki i uproszczone formalności to największe zalety magazynów samoobsługowych. Ich wynajem jest usługą adresowaną do szerokiego grona odbiorców również z uwagi na możliwość wynajęcia małej powierzchni – już od 1 m kw.