4 kroki do wyboru basenu ogrodowego

basen

Basen stelażowy lub rozporowy to idealne rozwiązanie dla każdego, komu marzy się strefa relaksu we własnym ogrodzie. Z uwagi na ogromny wybór zakup basenu może się okazać nie lada wyzwaniem. Nietrudno mu jednak sprostać, pamiętając o paru istotnych kwestiach.

Określ własne potrzeby i możliwości

Baseny ogrodowe dostępne są w różnych wariantach, jeśli chodzi o kształt i pojemność. Największe są modele stelażowe, dlatego niezbyt nadają się na małe działki. Na basen trzeba przeznaczyć odpowiednią ilość miejsca, aby można było z niego swobodnie korzystać. Przy tej okazji nie sposób też pominąć aspektu finansowego – zakup basenu warto uwzględnić w domowym budżecie, kierując się indywidualnymi przesłankami.

Postaw na jakość

Basen do ogrodu kupowany jest zwykle z myślą o co najmniej paru sezonach. Z tego względu konsultanci ze sklepu S-MUMO doradzają nabycie modelu wykonanego z wysokogatunkowych materiałów zapewniających trwałość i wytrzymałość przez długi czas. Jakość to ważna cecha, która powinna wyróżniać dobry basen. Bestway oraz inni znani producenci basenów ogrodowych mają na tyle interesującą i atrakcyjną ofertę, że każdy znajdzie w niej wariant skrojony na miarę swoich preferencji, a przy tym spełniający wyśrubowane kryteria jakościowe.

Sprawdź różne oferty

Baseny ogrodowe są sprzedawane pojedynczo lub w zestawach z rozmaitymi akcesoriami niezbędnymi do utrzymania zbiorników w należytej czystości. Niejednokrotnie zakup takiego kompletu opłaca się z ekonomicznego punktu widzenia – koszt poszczególnych akcesoriów nabytych oddzielnie zazwyczaj jest wyższy. Nieodzowne są: pompa filtrująca, chemia basenowa, zestaw czyszczący, drabinka oraz pokrywa.

Ustaw basen w ogrodzie

Basen w ogrodzie to ogromna wygoda i wspaniały sposób na odpoczynek w upalne dni letnie. Trzeba się dobrze zastanowić, gdzie dokładnie zostanie on ustawiony. Teren powinien uprzątnięty i równy – przy basenach stelażowych zaleca się wykonanie betonowej podmurówki. Tak przygotowane miejsce zapewnia basenowi lepszą stabilność.