Bonie elewacyjne, jako urozmaicenie wyglądu budynku

bonie elewacyjne

Zależy wam na wyjątkowej prezencji waszego domu? W takim razie dobrym wyborem będzie inwestycja w bonie elewacyjne! Z tego artykułu dowiecie się nieco więcej na ich temat.

Jeśli chodzi o bonie elewacyjne, to jest to doskonały sposób, na urozmaicenie wyglądu całej elewacji tak, aby wszystko wyglądało niezwykle estetycznie i niestandardowo. Tym bardziej że możemy zdecydować się na te, które ozdobią narożnik elewacji, kanty czy obramowania ściśle łączące się z tarasem. Należy jednak wybrać firmę, która wykona dla nas nie tylko samą pracę związaną z zamontowaniem wszystkich poszczególnych elementów, ale także dobierze te, które będą świetnie wpasowywać się w budynek.

Dlaczego warto zamontować bonie elewacyjne?

Bonie elewacyjne to doskonały sposób, aby urozmaicić wygląd, nawet z pozoru bardzo prostej elewacji. Wiele osób się na to decyduje, bo całość dzięki temu wygląda wręcz królewsko Estetyka całego budynku, dzięki zastosowaniu boni elewacyjnych, znacząco się zmienia. Dlatego bardzo często można spotkać je w przypadku renowacji starych kamienic, które mają swój niepowtarzalny klimat i może on zostać zachowany dzięki temu.

Dobranie właściwego wymiaru i koloru

Musimy pamiętać, że jeżeli właśnie w ten sposób zdecydujemy się ozdobić elewację, to należy dokładnie wybrać wzór, wymiary i kolor takich elementów jak bonie elewacyjne. Dzięki temu możemy być pewni, że wszystko świetnie będzie się w całości prezentować. Bonie elewacyjne szczególnie ładnie prezentują się na posesjach, które mają wbudowane wszelkie kolumny, ozdobne barierki, bo w tym przypadku bardzo skromna elewacja nie będzie aż tak spójna z resztą.

Pseudoboniowanie, jako alternatywa do tradycyjnego

Jeśli nie chcemy zdecydować się na tradycyjne bonie elewacyjne, to możemy zastosować zupełnie inną i delikatniejszą formę, a mianowicie tzw. pseudoboniowanie. Za pomocą taśmy malarskiej tworzymy przerwy w tynku, dzięki czemu otrzymujemy wygląd ozdobny ściany, jednak nie tak widoczny, jak bonie. Możemy więc sami dobrać sposób, który najlepiej sprawdzi się dla nas i dzięki temu wszystko wpasuje się idealnie w osobiste preferencje. Jest to bardzo ważne, bo należy pamiętać, że to właśnie elewacja jest czołową częścią budynku i to właśnie ona jest widoczna z tego względu najpierw. Zadbanie więc o jej wygląd, to najlepsze co możemy zrobić, aby każdy zazdrościł nam wyglądu całego domu, czy bloku w zależności czego dotyczy elewacja.