Studnie głębinowe, wiercenie studni Krosno

wiercenie studni

Posiadanie własnego ujęcia wody w postaci studni głębinowej to nie tylko rozwiązanie w przypadku braku dostępności sieci wodociągowej. Warto zdecydować się na własną studnie głębinową nawet jeśli planuje się podłączenie do lokalnej sieci wodociągowej.

Dla kogo studnia głębinowa

Posiadanie własnego ujęcia wody w postaci studni głębinowej to nie tylko rozwiązanie w przypadku braku dostępności sieci wodociągowej. Warto zdecydować się na własną studnie głębinową nawet jeśli planuje się podłączenie do lokalnej sieci wodociągowej.

Przyłącz do lokalnej sieci wodociągowej możliwy jest dopiero po ukończeniu budowanego domu czy też innej inwestycji budowlanej. Dostęp do wody potrzebny jest już przy samej budowie. Posiadanie własnej studni głębinowej przydomowej jak i przemysłowej niesie wiele korzyści takich jak: jakość wody, oszczędność, niezależność, niezawodność, bezpieczeństwo. Studnie głębinowa to dobre rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych jak i przedsiębiorstw przemysłowych.

Co musisz wiedzieć przed wierceniem studni

Jeżeli podjęliśmy już decyzję o posiadaniu własnej studni głębinowej warto powierzyć to wiercenie profesjonalnej firmie, jak np. uznanej i doświadczonej podkarpackiej firmie Ekowiert z Krosna.

Przed rozpoczęciem odwiertów pod studnie, firma przeprowadza profesjonalną analizę i wycenę inwestycji.

Dokładnie przeprowadzona analiza oraz badania geologiczne pozwala na określenie kluczowych aspektów studni, takich jak głębokość odwiertu, długość filtra, głębokość posadowienia filtra i średnica rur. Podstawowe badania geologiczna umożliwiają określenie budowy geologicznej oraz warunków hydrologicznych na danym obszarze oraz występowanie warstw wodonośnych, które są podstawą lokalizacji i umiejscowienia studni.

Ekowiert oferuję lokalizację poziomów wodonośnych przy użyciu map hydrogeologicznych, własnej bazy danych, a także doświadczenia radiestety. Dzięki temu zastosowaniu firma może precyzyjnie i dokładnie dokonać analizy dostępności wody.

Lokalizacja studni głębinowej – przepisy

Przy lokalizacji i umiejscowieniu studni najważniejszym kryterium jest uwzględnienie dostępność warstwy wodonośnej oraz bezkolizyjność, a także odległość od możliwych źródeł zanieczyszczeń.

Ważne, aby pamiętać aby odwierty pod studnie były realizowane zgodnie z przepisami rozporządzenia ministerialnego, które określa minimalne odległości od takich obiektów jak: granica działki, rów przydrożny, szambo czy też kanalizacja.

Zgodnie z rozporządzeniem ujęcie wody musi być co najmniej:

  • 5 m od granicy działki;
  • 7,5 m od osi rowu przydrożnego;
  • 15 m od zbiornika gromadzenia nieczystości;
  • 30 m od najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeśli odprowadzane są do niej ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód;

Ile kosztuje wiercenie studni głębinowej

Na koszt wiercenia studni głębinowej wpływa wiele różnych czynników, przede wszystkim warunki gruntowo-wodne. W zależności od tego jak płytka jest warstwa wodonośna i im większa jest jej wydajność, tym oczywiście koszty studni głębinowej będą mniejsze. Koszt realizacji każdej studni może być inne wszystko determinują powyższe czynniki opisane w analizie i wycenie kosztów.

Warunki każdej realizacji powinny być dostosowane indywidualnie do każdej inwestycji.

Wiercenie studni głębinowych na Podkarpaciu

Jeżeli są Państwo zainteresowani posiadaniem własnej studni głębinowej zachęcamy do kontaktu z firmą Ekowiert – studnie Krosno.

Firma realizuje zlecenia w województwach: podkarpackie i małopolskie, w szczególności powiat Krosno, Jasło, Sanok.

Decydując się na ofertę firmy Ekowiert mogą Państwo liczyć na profesjonalne podejście do realizacji inwestycji, solidność, staranność i wysoka kultura pracy. Wykwalifikowana kadra posiada wieloletnie doświadczenie w wierceniu studni głębinowych.

W bogatej ofercie firmy znajdą Państwo szeroki zakres usług związanych ze studniami głębinowymi, od wiercenia studni, zabudowy studni, a także pompowania oczyszczającego, poprawie wydajności i konserwacji studni.

Firma wykonuje odwierty w każdym terenie, nie stanowi problemu przewiercenie się nawet przez najtwardsze pokłady skalne. Odwierty pod studnie wykonywane są niezależnie od pory roku.

Wiercenie studni metodą tradycyjną na płuczkę wodną jak również za pomocą młotka dolnego na sprężone powietrze udarowo-obrotowo.

Dane kontaktowe firmy

Ekowiert – studnie głębinowe

Łajsce 176, 38-204 Tarnowiec

http://www.ekowiert.com

[email protected]

+48 790 640 166