Apartament typu suite, co to oznacza?

apartament suite

Wielokrotnie, wybierając hotel, zwracamy głównie uwagę na takie kryteria jak położenie hotelu, bliskość do morza bądź centrum miasta, udogodnienia w postaci odpowiednich warunków dla naszych dzieci czy wyżywienia. Równie dużą uwagę powinniśmy zwrócić na typ oferowanego nam pokoju w hotelu. Obecnie proponowane są różne nazwy pokojów i apartamentów, które znacznie różnią się od siebie zarówno przestrzenią, jak i dodatkowymi cechami. Nie zawsze wiemy, co naprawdę oznacza nazwa konkretnego typu pokoju. Poniżej spróbujemy wyjaśnić, czym naprawdę jest apartament o zagadkowej nazwie Suite.

Apartament typu suite

     Apartament typu suite to z reguły przestrzeń, w skład której wchodzi osobno sypialnia oraz pokój dzienny. Często taki apartament ma 2 osobne wejścia do tych pomieszczeń, a czasami są one również rozdzielone przestronnym korytarzem. Dzięki takiemu rozmieszczeniu pomieszczeń, z wypoczynku w apartamencie może cieszyć się kilka osób jednocześnie, zachowując przy tym odpowiednią prywatność i mając odpowiednio dużą przestrzeń do życia. W skład apartamentu typu suite najczęściej wchodzi też prywatna łazienka, która jest w pełni wyposażona w toaletę, umywalkę, kabinę prysznicową lub wannę oraz inne przedmioty, które mogą ułatwić nam pobyt jak suszarka i lokówka. W apartamentach typu suite bardzo często pokój dzienny również może pełnić funkcję sypialni dzięki rozkładanej sofie. Tym sposobem duża rodzina będzie mogła spędzić noc, ciesząc się prywatnością. Wiele apartamentów typu suite wyposażonych jest również w balkon. Istnieją hotele, które posiadają również osobną przestrzeń służącą za aneks kuchenny. Dzięki temu apartament jest sam w sobie samowystarczalny.

Apartament typu suite junior

     Apartament typu suite junior jest równie popularnym rozwiązaniem i bardzo często możemy trafić na taką ofertę, przeglądając strony rezerwacyjne różnych hoteli. Podstawową różnicą pomiędzy apartamentem typu suite a suite junior jest fakt, iż w junior również są 2 wydzielone części – dzienna oraz sypialnia, lecz w ramach jednego pomieszczenia. Podział ten jest z reguły stworzony poprzez zmianę koloru ścian w określonym miejscu lub zaznaczenie meblami tego, która część służy wypoczynkowi, a która dziennemu przeznaczeniu. Apartament typu suite junior jest z reguły tańszą opcją niż apartament typu suite.

Jaka jest różnica w cenie, gdy wybieramy apartament typu suite

     Cena apartamentu jest ściśle uwarunkowana tym, czy hotel umiejscowiony jest w regionie turystycznym. Fundamentalne jest też to, ile gwiazdek posiada sam hotel. Porównując jednak ceny różnych pokoi i apartamentów w jednym hotelu, można zauważyć, iż cena apartamentu typu suite jest większa o około 100 do nawet 400 złotych. Jest to jednak doskonały wybór dla całej rodziny, która nie chce wynajmować 2 osobnych pokojów w hotelu, lecz chce również cieszyć się prywatnością oraz mieć możliwość wypoczywania w wyznaczonej strefie dziennie w przypadku, gdy pogoda na dworze nie sprzyja. Zarówno apartament typu suite, jak i suite junior to świetny wybór na udane wakacje. 

Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN