Wykorzystaj potencjał mozaiki

mozaika

Mozaika, czyli niewielkie płytki w różnych kształtach, kolorach i wielkościach, jest aktualnie jednym z największych wnętrzarskich hitów. Jej możliwości pozwalają zadbać nie tylko o praktyczny aspekt pomieszczenia, ale także o jego wygląd i dekoracyjność. Znana jest od wieków i coraz częściej wykorzystywana w nowoczesnych aranżacjach. Poznaj potencjał mozaiki i ciesz się wyjątkowym wnętrzem.

Kształt, kolor, wykończenie

Wybór dostępnych mozaik jest bogaty. Na rynku możesz znaleźć je w wersji szklanej, ceramicznej, kamiennej, a także drewnianej. W zależności od tego, na jaki materiał się zdecydujesz – możesz całkowicie odmienić charakter wnętrza i jego stylistykę. Oprócz surowca duży wybór znajdziesz wśród kształtów. Fanom symetrii z pewnością spodobają się  prostokąty i kwadraty. Dla tych, którzy cenią sobie niestandardowe rozwiązania, producenci przygotowali wersje okrągłe, czy w kształcie rombu. Dużym powodzeniem cieszy się również mozaika heksagonalna, marokańska koniczyna i rybia łuska. Zaletą występowania mozaik jest również mnogość kolorów – znajdziesz praktycznie każdy kolor, który dusza zapragnie.

Gdzie warto zamontować mozaiki?

Mozaiki sprawdzą się praktycznie wszędzie, ale najczęściej można je spotkać w kuchniach i łazienkach. W pierwszym przypadku jest to zwykle przestrzeń pomiędzy szafkami a blatem. W ten sposób można ochronić ścianę przed zabrudzeniami. Mozaika w kuchni powinna być odporna na zachlapania oraz łatwa w czyszczeniu. Dzięki temu będzie pięknie prezentować się przez długie lata. Możesz wybrać neutralny kolor lub zaszaleć i postawić na kolorowy akcent. Łazienka z kolei to miejsce, którego większość osób nie wyobraża sobie bez praktycznych płytek. Na podłodze powinny pojawić się antypoślizgowe kafelki, które zmniejszają ryzyko poślizgnięcia i upadku. Pięknie prezentują się pod prysznicem, sprawdzą się również na ścianie czy obudowie wanny. Płytki – mozaiki do łazienki powinny być wodoodporne. Ich dekoracyjny charakter pozwala również na montaż w gabinetach i salonach. Najczęściej wybierane są modele kamienne, które idealnie podkreślają charakter pomieszczenia. Sprawdzą się świetnie także w przestrzeniach komercyjnych. W saunach, strefach spa, hotelowych łazienkach czy restauracyjnych toaletach.

W większości przypadków mozaiki są prostymi w montażu komponentami. Warto jednak pamiętać, by wybierać modele o odpowiednich właściwościach. Wybieraj produkty najwyższej jakości, dzięki czemu będą prezentować się nienagannie nawet przez wiele lat. Postaw na trwałe rozwiązania i ciesz się nieszablonowymi dekoracjami w twoim domu!