W jaki sposób najlepiej dezynfekować pomieszczenia?

dezynfekcja pomieszczeń

Pozbycie się wirusów, bakterii, nieprzyjemnych zapachów czy też alergenów wymaga zastosowania sprawdzonych, najlepiej specjalistycznych sprzętów, gwarantujących wysoką skuteczność działania. Zwłaszcza gdy ich obsługą zajmują się fachowcy z doświadczeniem.

Dezynfekcja pomieszczeń z firmą zewnętrzną daje pewność, że okażą się one w pełni bezpieczne, odpowiednio przystosowane do dalszego użytku. W jaki to wszystko się odbywa? Najczęściej poprzez tak zwane ozonowanie, czyli jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod dostępnych na rynku.

Dezynfekcja przy użyciu ozonatorów

Wysoka sprawność usuwania potencjalnego zagrożenia wynika bezpośrednio z właściwości ozonu, który działa wirusobójczo i bakteriobójczo. Co więcej, doskonale radzi on sobie również z pleśnią, grzybami, a nawet z zapachami. Dzięki temu nie tylko zwiększa komfort korzystania z konkretnych pomieszczeń, ale również zapobiega przenoszeniu się różnego rodzaju chorób kontaktowych. Właśnie dlatego jest on polecany w pomieszczeniach używanych przez sporą liczbę ludzi – mowa tu między innymi o zakładach pracy, środkach komunikacji, szkołach, sklepach czy też o budynkach mieszkalnych.

Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń z użyciem ozonu? W tym celu wykorzystywane są tak zwane ozonatory, czyli specjalistyczne urządzenia, których działanie skupia się na generowaniu i rozprowadzaniu środka na wybranej powierzchni. Ze względu na to, że ozon jest cięższy od powietrza (opada więc w dół), ozonatory są ustawiane wysoko, tak aby zapewniły skuteczne działanie w całym pomieszczeniu. Całość trwa przeważnie mniej więcej 30 minut – po tym czasie należy zadbać o odpowiednie wywietrzenie wnętrza.

Ozonowanie warto zlecić specjalistom. Najlepiej doświadczonej, cenionej firmie, która może pochwalić się wieloma pozytywnym opiniami zadowolonych klientów. Daje to pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony nie tylko skutecznie, ale również z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.