Usługi HDS – jaki rodzaj ładunku można transportować dzięki samochodom z HDS?

transport

Transport ciężkiego ładunku wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Można wykorzystać do tego celu dźwigi samojezdne, a także lawety niskopodwoziowe. Takie rozwiązanie wymagałoby jednak zaangażowania kilku jednostek. Samochód z HDS łączy zalety dźwigu, jak i ciężarówki. Jaki rodzaj ładunku można transportować z ich użyciem? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście.

Samochód HDS pozwala na przeprowadzenie kompleksowej usługi

Transport ciężkiego ładunku kojarzy się z potrzebą wynajmu dźwigu, który będzie w stanie podnieść ładunek, a następnie załadować go na ciężarówkę. Połączenie obu tych możliwości gwarantuje samochód HDS. W takiej ciężarówce zamontowany  jest hydrauliczny dźwig samochodowy. Dzięki jego wykorzystaniu możemy jednorazowo załadować załadunek, przetransportować go, a na koniec rozładować w wyznaczonym miejscu.

Samochody ciężarowe z HDS znajdują wiele zastosowań w przemyśle, budownictwie i transporcie ponadgabarytowym. Nie każde auto z HDS jest przeznaczone do ogólnego użytku. Niektóre różnią się konstrukcją. W celu transportu drewna wykorzystuje się HDS z chwytakami pozwalającymi na uchwycenie bali drewna.

Oprócz tego przed wynajmem warto zastanowić się, w którym miejscu podnośnik powinien być zamontowany – w tylnej, a może przedniej części? Jedną z możliwości jest auto z HDS bez skrzyni z samym podnośnikiem – takie rozwiązanie może zastąpić dźwig samojezdny.

Co można transportować wykorzystując auto z HDS?

Auto z HDS pozwala na transport ładunków o masie kilkunastu ton. To znaczy, że z użyciem zamontowanego na samochodzie hydraulicznego dźwigu podniesiemy:

  • materiały budowlane,
  • zbiorniki,
  • kontenery,
  • palety,
  • maszyny budowlane np. koparki, walce,
  • elementy betonowe np. studnie, szamba,
  • pozostałości po remoncie i gruz.

transport

Usługi transportu i załadunku z użyciem HDS

Transport ciężkich ładunków to nie jedyne zastosowanie samochodów ciężarowych z HDS. Wykorzystując osprzęt dodatkowy można zamienić zwykły dźwig w koparkę lub podnośnik. Wystarczy zamontować łyżkę z zębami lub podnośnik koszowy. Samochód ciężarowy z HDS powinien mieć ładowność odpowiadającą naszym potrzebom. Należy dostosować model i możliwy udźwig do wielkości i rodzaju ładunku.

Poza samym samochodem HDS potrzebny jest również operator oraz osoba, która będzie w stanie przetransportować ładunek. Warto pomyśleć o kompleksowej usłudze, aby realizacja projektu przebiegła tak szybko jak to możliwe. To prosty sposób na przyspieszenie prac budowlanych, oszczędność czasu oraz redukcję kosztów związanych z potrzebą organizowania wszystkiego oddzielnie.