Rolety nadstawne – jako alternatywa osłon okiennych

rolety nadstawne

Rolety nadstawne będące bohaterami naszego dzisiejszego wpisu są wysoce nietypowe, jednakże jak się okazuje, na przestrzeni ostatnich lat zdobyły ogromne uznanie wśród posiadaczy własnych czterech ścian pragnących je dodatkowo zabezpieczyć, upiększyć oraz zaizolować. Stanowią one bowiem idealną alternatywę dla osłon okiennych, jako, że w zauważalnym stopniu poprawiają one współczynnik izolacji termicznej okien, w obrębie których są one mocowane.

Oznacza to, że w sezonie letnim rolety nadstawne pozwolą nam utrzymać we wnętrzu naszego domu, firmy lub mieszkania przyjemny, komfortowy chłód, natomiast ich zasłonięcie w sezonie zimowym znacznie ograniczy koszty jakie będziemy musieli ponieść na dogrzanie obiektu, jako że ograniczą one tempo odprowadzania na zewnątrz ciepłego powietrza przez różnorakie szczeliny, utrzymując je dłużej w poszczególnych pomieszczeniach. Ich zasłonięcie sprawi także, że mróz nie będzie miał bezpośredniej styczności z szybą, dzięki czemu nie będzie ona się nadmiernie wychładzała, przenosząc następnie niższą temperaturę do wnętrza budynku.

Rolety takie bez wątpienia będą także pełniły rolę zabezpieczającą, bowiem będą one stanowiły kolejną warstwę zabezpieczeń, przez które będzie musiał przedrzeć się rabuś lub inny nieproszony gość, by przedostać się do wnętrza naszych czterech ścian. Wytwarzane przez renomowane firmy rolety nadstawne charakteryzują się niezwykłą wręcz pieczołowitością wykonania oraz wytrzymałością, co z kolei sprawia, że nie są im straszne uszkodzenia mechaniczne. Niejednokrotnie także oszczędzą nam one konieczności zakupu nowej szyby na skutek kontaktu z jedną z tafli szkła piłki kopniętej przypadkowo przez dziecko. Równie przydatne mogą się one okazać także podczas nagłego gradobicia, które w przeciwnym razie mogłoby roztrzaskać na drobne kawałeczki poszczególne szyby stanowiące integralną część naszego okna.

Rolety nastawne dostępne są w szerokiej gamie kolorów oraz stylów, dzięki czemu z całą pewnością nie będziemy mieli najmniejszych problemów z dostosowaniem ich wyglądu do specyfiki naszej elewacji. Jeżeli nie chcemy, aby nadmiernie się one wyróżniały i nie przyciągały wzroku przechodniów, mieszkańców lub gości, możemy skorzystać z porad architekta lub profesjonalisty specjalizującego się w dekoracji i wystroju przestrzeni mieszkalnych. Ich porady okazać się mogą nieocenione, a także pokierować nas w kierunku stylistycznym, o którym zawsze marzyliśmy! Warto także na koniec nadmienić, że rolety nadstawne, pomimo swojego spektakularnego wyglądu, nie są rozwiązaniem dekoracyjnym i wykończeniowym tak drogim, jak mogłoby się to niektórym czytelnikom wydawać. W wielu przypadkach są one nawet zauważalnie tańsze od osłon okiennych, dla których stanowią one wręcz idealną alternatywę. Zachęcamy do zaznajomienia się z obecnie najpopularniejszymi stylami tego typu wyrobów – kto wie, może właśnie przeglądając oferty sklepów internetowych i stacjonarnych natrafimy na inspirację, która zmotywuje nas, by w końcu odświeżyć wygląd elewacji naszego domu, mieszkania lub firmy?