Remont łazienki krok po kroku

łazienka

Remont łazienki to jeden z ważniejszych etapów wykańczania mieszkania lub domu. Niezależnie od tego, czy jest to nowe budownictwo czy lokal z drugiej ręki, łazienka zawsze wymaga odświeżenia. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak wyremontować łazienkę!

  1. Które etapy są najważniejsze w remoncie łazienki?
  2. Co jest konieczne do remontu łazienki?
  3. Które elementy remontu łazienki można wykonać samemu?
  4. Ile kosztuje remont łazienki przy niewielkim metrażu?
  5. Jaki jest przykładowy kosztorys remontu łazienki w nowym budownictwie?

Remont łazienki wymaga sporego nakładu pracy i środków. Na czym można zaoszczędzić, a co lepiej kupić wysokiej jakości? Dlaczego staranny remont łazienki jest tak istotny?

Które etapy są najważniejsze w remoncie łazienki?

Wysokiej jakości bateria prysznicowa, nowa armatura, eleganckie płytki. Jak się przygotować do remontów łazienek? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią instalację wodną oraz elektryczną. Warto dokładnie przemyśleć, gdzie powinny znaleźć się konkretne elementy, tak aby późniejsze korzystanie z łazienki było komfortowe. 

Co jest konieczne do remontu łazienki?

Planując remont łazienki, należy nie tylko ustalić poszczególne etapy czy dobrać konkretną kolorystykę oraz styl. Warto sprawdzić, ile trwa remont łazienki oraz założyć konkretny budżet, który w razie sytuacji awaryjnej będzie można zwiększyć o około 10%. 

Do remontu łazienki niezbędne są wszelkie elementy hydrauliczne oraz związane z armaturą. Niezbędna jest oczywiście umywalka oraz bateria umywalkowa, a także wanna lub prysznic, miska WC, czasem wzbogacona o bidet oraz meble, pralka i płytki wraz z niezbędnymi dodatkami, takimi jak klej oraz fugi. 

Które elementy remontu łazienki można wykonać samemu?

Chcąc samodzielnie wykonać remont łazienki, należy liczyć się z pewnymi trudnościami. Przede wszystkim jednaka, samodzielne remonty łazienek mogą obejmować malowanie, układanie płytek lub innego materiału na ścianach, montaż mebli czy oświetlenia. Nie zawsze możliwy jest samodzielny montaż hydrauliczny, lecz w wielu przypadkach z drobną pomocą większość osób sobie z tym poradzi. 

Ile kosztuje remont łazienki przy niewielkim metrażu?

Nowoczesna bateria wannowa, eleganckie wyposażenia łazienki oraz produkty bazowe to koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. W zależności od wybranych marek, jakości oraz standardu, przedział cenowy jest wyjątkowo szeroki. 

Jaki jest przykładowy kosztorys remontu łazienki w nowym budownictwie?

Temat remontu łazienki to przede wszystkim kwestia kosztów. Przykładowy kosztorys to łazienki o powierzchni 6 m2:

Płytki + klej + fuga to około 5-7 tysięcy złotych

Wanna, umywalka oraz miska WC – 2 tysiące złotych

Wykonawstwo – 10 tysięcy złotych

Baterie – 1500 złotych

Meble, lustra, oświetlenie — od 1000 do 3000 złotych.