Pilarka akumulatorowa – czy warto się nią zainteresować?

pilarka akumulatorowa

Trudno wyobrazić sobie nasz dom czy ogród bez chociażby najzwyklejszej piły łańcuchowej. Gdzie się nie obejrzymy, znajdziemy czynność, wymagającą jej użycia. W sklepie mamy jednak do dyspozycji tak duży wybór wszelkiej maści pilarek, że osoba kompletnie nieznająca się w danym obszarze, może mieć dylemat, jaką wybrać. W skrócie można nadmienić, że piły łańcuchowe dzielą się na pilarki spalinowe (tak zwana pilarka spalinowa gałęziówka), elektryczne oraz wreszcie akumulatorowe. Każda z nich pełni poniekąd inne funkcje i tak naprawdę, to, która będzie nam najbardziej odpowiadała, zależy od tego, do czego jej w ostateczności użyjemy.  W tym miejscu chcielibyśmy skupić się jednak na ostatnim z wymienionych wyżej rodzajów pilarek, a mianowicie na pilarce akumulatorowej. 

Czym zatem wyróżnia się pilarka akumulatorowa? Czy rzeczywiście jest godniejsza uwagi niż np. pilarka spalinowa (piła łańcuchowa spalinowa)?

Słów kilka o pilarce akumulatorowej

Pilarka akumulatorowa to wymarzone narzędzie każdej osoby, posiadającej swój własny ogród. Chcąc przygotować naszą zieloną przestrzeń na sezon jesienno-zimowy, warto skorzystać z jej pomocy. Umożliwi nam ona podcięcie drzew, korzeni, polan, ale sprawdzi się również we wszelkiego rodzaju pracach budowlanych. Niejednokrotnie można ją także spotkać w pracy stolarza, bądź też cieśli.

Co wyróżnia pilarkę akumulatorową?

Pilarka łańcuchowa akumulatorowa, to tak naprawdę zarówno pilarka elektryczna, jak również pilarka spalinowa (pilarka spalinowa gałęziówka). Łączy ona bowiem cechy obu powyższych. Jej największy atut polega jednak na braku wydzielanych spalin, przez co, inaczej niż pilarki spalinowe, pilarka łańcuchowa akumulatorowa jest przyjazna dla środowiska i tym samym, inaczej niż piła łańcuchowa spalinowa, korzystanie z niej zapewni nam dobre samopoczucie.

Z kolei, podobnie jak pilarka elektryczna, pilarka łańcuchowa akumulatorowa jest również łatwa w przenoszeniu. Dodatkowo nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie (jak to robią pilarki spalinowe). Warto jednak w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że pilarka spalinowa również sprawdzi się w wielu przedsięwzięciach (praca zarobkowa) i też nie można jej tak demonizować. Faktycznie, taka piła łańcuchowa spalinowa nie będzie obojętna dla środowiska, ale w niektórych sytuacjach nie ma lepszych, bądź też gorszych wyborów.

Na narzedzia24na7.pl znajdziemy także kolejny podtyp piły akumulatorowej. Jest nią mini pilarka akumulatorowa. Sprawdzi się ona do jeszcze dokładniejszych cięć. Jeżeli zatem zależy nam ucięciu konkretnego elementu, bez uszkodzenia tych wszystkich wokół, to mini pilarka akumulatorowa będzie idealnym wyborem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pilarki akumulatorowej?

Jak wiemy, żywotność akumulatora jest ograniczona. Jeżeli zatem zdajemy sobie sprawę, że mamy do wykonania ogrom pracy, zaopatrzmy się w większą ilość akumulatorów, żeby w każdym momencie mieć możliwość ich wymiany i kontynuacji użycia (w trakcie naszej pracy ładujemy drugi akumulator i odwrotnie). Świetną opcją jest także, dostępna na narzedzia24na7.pl, piła łańcuchowa akumulatorowa, zasilana dwoma bateriami, która umożliwi nam jednoczesne dłuższe wykonywanie zaplanowanego zajęcia.

Reasumując, wybór zawsze należy do kupującego, ale naprawdę warto zainteresować się pilarką akumulatorową i wziąć ją pod uwagę.