Opinie klientów Salonów Agata – kolory, jakie warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu sypialni w stylu rustykalnym

Po stylach nowoczesnych i minimalistycznych przyszedł czas na bardziej przytulny styl rustykalny. Możemy wykorzystać go praktycznie w każdym pomieszczeniu: salonie, kuchni, łazience i oczywiście sypialni. Jakich kolorów użyć, żeby odtworzyć ten nowy-stary trend w wystroju wnętrz?

Na czym polega styl rustykalny?

Jest to styl, który zyskał popularność jako odpowiedź na wszechobecną nowoczesność, biel, szarości, ostre kąty i szkło. Wnętrza rustykalne są ich całkowitym przeciwieństwem. Mają kojarzyć się z naturą i „slow life”. Podstawą tego rodzaju wnętrz są naturalne materiały, miękkie tekstylia i różne bibeloty, które przenoszą nas w czasie do domu babci. We wnętrzach w stylu rustykalnym dominuje drewno, im bardziej naturalne, tym lepiej. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, żeby było swojsko i przytulnie. Więcej o tym stylu możemy przeczytać w artykule Gazety Olsztyńskiej, który przedstawia opinie o rustykalnych wnętrzach, jak również opinie o Salonach Agata.

Jaka kolorystyka pasuje do stylu rustykalnego?

Ten rodzaj wnętrz ma też swoją charakterystyczną kolorystykę. Skoro ma być jak najbardziej naturalnie, to kolorami przewodnimi powinny być kolory białe, kremowe, beżowe i oczywiście ciepłe odcienie drewna. Elementami kolorystycznymi mogą być różnego rodzaju rośliny, które będą pasowały do stylu rustykalnego. Można też zabawić się i dodać akcenty w kolorach jasnego błękitu czy różu, ale trzymajmy się jasnej kolorystyki.

Jak urządzić sypialnię w stylu rustykalnym?

Taka kolorystyka sprawdzi się świetnie np. w sypialni. Jest to pomieszczenie, w którym chcemy się wyciszyć, dlatego mocne kolory i wzory nie będą tutaj dobrym pomysłem. Po czasie mogą nas męczyć. Naturalne i delikatne barwy stylu rustykalnego sprawdzą się za to idealnie. Różne odcienie bieli, kości słoniowej, beżu stworzą przytulne i ciepłe wnętrze, w którym aż będzie chciało się zasnąć. W tych kolorach wybierzmy ściany, pościel, ewentualny dywan czy obicia krzeseł, czy fotela. Drewno w ciepłych barwach brązu może być elementem łóżka, szafek nocnych albo na przykład belek na suficie.

Do tego rośliny, urocze dodatki i mamy wnętrze, które jest ciepłe, ale równocześnie nie jest intensywne i ciężkie. W końcu jasne kolory nie muszą koniecznie oznaczać nowoczesności – w połączeniu z drewnem i miękkimi tkaninami tworzą bardzo przytulne wnętrze. To jest właśnie kwintesencją stylu rustykalnego, który idealnie nadaje się do sypialni.