Ocieplanie pianką PUR – szybka i trwała metoda!

ocieplanie pianą PUR

Obecnie, coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych metod ocieplania budynków, na rzecz nowych, szybszych metod, w których wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia i nowoczesne materiały izolacyjne. Obecnie jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod docieplania bądź ocieplania budynków jest izolacja natryskowa pianką PUR. Dlaczego warto stosować tę metodę? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Wytrzymałość i trwałość izolacji pianki PUR!

Pianka PUR jest pianką poliuretanową, którą uzyskuje się przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który odpowiada za precyzyjne złączenie składników i uzyskanie odpowiedniej konsystencji. Jest to bardzo popularne rozwiązanie w budownictwie, przemyśle oraz rolnictwie. Jeśli jesteś osobą, której zależy na tym, aby ocieplenie przetrwało wiele lat — pianka PUR będzie idealnym rozwiązaniem. Taka izolacja jest trwała oraz szczelna i nadaje się do różnych rodzajów powierzchni, doskonale przylega zarówno do drewna, betonu, jak i plastikowych elementów. Ocieplenie pianką PUR zapewni odpowiednią izolację termiczną na długie lata!

Zalety stosowania pianki PUR

Pianka PUR jest elastyczna i posiada stosunkowo niski ciężar, dzięki czemu posiada dobrą przyczepność. W dodatku może być stosowana na starych izolacjach lub w trudno dostępnych miejscach. Pianka, dzięki swojej elastyczności powinna sama wypełnić puste przestrzenie. W razie wątpliwości można użyć kamery termowizyjnej, która wykryje ewentualne, niewypełnione miejsca.

Metoda ocieplania pianką PUR daje również ochronę przed szkodnikami, ponieważ pianka jest mniej atrakcyjna dla gryzoni niż tradycyjne formy izolacji, przykładowo styropian.

Pianka poliuretanowa a warunki atmosferyczne

Stosowanie metody natryskowej jest jedną z najszybszych metod izolacji zewnętrznych elementów budynku. To rozwiązanie zapewnia przyjemne ciepło zimą oraz zbawienny chłód latem. Dodatkowo taka metoda jest odporna na wilgoć, nie poddaje się erozyjnym wpływom deszczu. W dodatku, w przypadku ociepleń wykonywanych na poddaszu, tłumi hałas kropel uderzających o dach podczas ulewy.

Koszt izolacji pianką PUR oraz gwarancja trwałości

Cena takiego rodzaju ocieplenia zależy od ilości i rodzaju powierzchni oraz typu budynku. Jest to więc kwestia indywidualna, a wycena jest przygotowywana indywidualnie do każdego projektu. Rozwiązanie jest na pewno droższe od klasycznych metod ociepleń, natomiast na korzyść wykorzystania metody izolacji natryskowej przemawia czas wykonania ocieplenia. Pomimo upływu czasu nie wykryto utraty właściwości izolacyjnych przez piankę.

Izolacja natryskowa pianką PUR to skuteczny i szybki sposób na ocieplenie poddasza, dachów, jak i posadzek i fundamentów. Warto zainwestować w nowoczesną metodę izolacji termicznej!