Ocieplanie pianką PUR – skuteczna i trwała metoda!

ocieplanie pianą pur

Przez wiele lat materiałem stosowanym do ocieplania budynków czy poddaszy była wełna mineralna. Jednakże ze względu na zbyt duże obciążenie konstrukcji wiele firm zaczęło pracować nad nowym sposobem izolacji termicznej budynków. Coraz częściej inwestorzy decydują się na stosowanie pianki poliuretanowej jako skutecznego i łatwego w aplikacji sposobu na efektywne ocieplenie budynków. Izolacja natryskowa pianką pur to metoda, która idealnie sprawdzi się zarówno w budynkach prywatnych, jak i przemysłowych.

Nowy i lepszy standard termo i hydroizolacji!

Piankę pur stosuje się do ocieplania stropów, poddasz, fundamentów oraz posadzek. Jest to stosunkowa nowa metoda w Polsce. Pozwala na efektywne ocieplenie budynków prywatnych i przemysłowych. Zaletą izolacji w postaci natrysku jest łatwość wykonania oraz jej trwałość. Pianka pur wyróżnia się świetnymi właściwościami adhezyjnymi, idealnie przylega do każdego rodzaju materiału – drewna, betonu, płyt czy tynku. Pozwala szczelnie wypełnić wszelkie pęknięcia czy szczeliny. Jest to również wydajny materiał, który podczas natrysku pianka rozrasta się niemal 120-krotnie. Co więcej, pianka pur, jest odporna na działanie pleśni, grzybów oraz innych drobnoustrojów. Wraz z biegiem lat nie traci swoich właściwości mechanicznych i izolacyjnych. Tworzy jednolitą warstwę chroniącą przed stratami ciepła. Więcej o metodzie izolacji natryskowej pianką pur, jak i usługach na www.termil.pl.

Ocieplanie poddasza pianką pur

Przez poddasze i strych dochodzi do największych strat ciepła w całym domu. Według szacunków może to być nawet do 40%. Ocieplenie poddasza to jedna z najważniejszych kwestii w kontekście termoizolacji budynku. Izolacja natryskowa pianką pur zapewnia skuteczną ochronę. Jedną z zalet stosowanie tej metody jest niewątpliwie waga samej pianki. Jest to lekki materiał, który nie obciąża konstrukcji dachu w taki sposób jak tradycyjna wełna. Pozwala przy tym szczelniej uzupełnić pęknięcia, szczeliny i luki przez, które ucieka najwięcej ciepła. Pianka pur wyróżnia się odpornością na gnicie, jak również na niski i wysokie temperatury. Więcej informacji o ocieplaniu poddasza pianką pur na: www.termil.pl/ocieplenie-domu/ocieplenie-poddasza/.

Izolacja natryskowa pianką pur to skuteczna i trwała metoda stosowana od wielu lat na całym świecie.