Nowoczesne i funkcjonalne ogrody zimowe

Nowoczesne i funkcjonalne ogrody zimowe

W każdym domu powinno znaleźć się miejsce przeznaczone do relaksu i wypoczynku po ciężkim dniu w pracy. Wiele osób ceni sobie kontakt z naturą i urządza przydomowy ogród pełen pięknych roślin. Z tradycyjnego ogrodu trudno jednak korzystać zimą lub wczesną wiosną, gdy aura nie zachęca do przebywania na zewnątrz domu. W takich sytuacjach rozwiązaniem są ogrody zimowe, które łączą przyjemność obcowania z naturą i optymalne warunki do wypoczynku. Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji ogrodu zimowego?

Ochrona przed warunkami pogodowymi

Ogrody zimowe są doceniane głównie podczas wietrznej pogody, gdy lato nie jest jeszcze w pełni lub powoli zastępuje je jesień. Są to jednak pomieszczenia, z których można korzystać przez cały rok. W związku z tym powinny być urządzone w taki sposób, aby zapewniały dobrą widoczność na teren przyległy do domu i jednocześnie ochronę domowników przed deszczem, ściegiem i niskimi temperaturami.

Miejsce do hodowania różnych roślin

Wiele osób decyduje się na hodowanie roślin w ogrodzie zimowym. Jest to idealne miejsce dla różnych gatunków kwiatów lub krzewów, które w okresie jesienno-zimowym będą przechowywanie wewnątrz budynku, a latem zostaną przeniesione na taras lub balkon. Można w ten sposób hodować wymagające gatunki roślin egzotycznych, co z pewnością zwróci uwagę zaproszonych gości.

Nowoczesne i przejrzyste okna

Aby ogrody zimowe spełniły swoją funkcję, muszą posiadać duże przeszklenia o wysokim stopniu transparentności. Ściany boczne konstrukcji mogą być wykonane z profili z aluminium. Jest to materiał lekki, niezwykle trwały i odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Ślusarka aluminiowa zapewnia dużą sztywność oraz duże rozmiary pojedynczego okna. Okna nie zmieniają swoich rozmiarów pod wpływem promieni słonecznych. Ponadto są łatwe do utrzymania w czystości bez potrzeby stosowania specjalistycznych środków myjących.

Szeroka oferta w sklepie Conflo.pl

Wysokiej jakości ślusarka aluminiowa jest domeną sklepu conflo.pl. Można tu znaleźć rozwiązanie do każdego nowoczesnego domu, bez względu na jego rozmiar, układ ogrodu oraz styl aranżacji przestrzeni. Firma ma duże doświadczenie i jest w stanie budować ogrody zimowe, które przez wiele lat nie będą wymagały napraw ani odnawiania.

Trwałe belgijskie systemy dachowe

Conflo.pl przy konstrukcji ogrodów wykorzystuje belgijskie systemy dachowe czołowego europejskiego procenta profili aluminiowych, firmy Reynaers. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wysokiego poziomu izolacyjności termicznej, co jest istotne zwłaszcza podczas urządzania domy pasywnego, który powinien mieć jak najniższe zapotrzebowanie na energię do ogrzewania pomieszczeń.

Nietypowy kształt ogrodów zimowych

Warto dodać, że ogrody zimowe zbudowane przez Conflo.pl mogą mieć złożoną konstrukcję, która jest całkowicie niezależna od bocznych elementów wypełniających. Okna mogą być otwierane zarówno ręcznie, jak i za pomocą mechanizmu elektrycznego, co zapewnia wygodę użytkowania przez cały rok. Jest to jedno z najciekawszych rozwiązań dostępnych na polskim rynku.