Narzędzia blacharskie i izolerskie, bez których nie obędziesz się w pracy

Narzędzia blacharskie i izolerskie

Praca blacharza czy izolera polega na wykonywaniu różnego rodzaju czynności związanych z konstrukcjami blacharskimi, takimi jak dachy, ściany czy też izolacje różnego rodzaju. Aby móc wykonać te prace w sposób profesjonalny, blacharz musi posiadać odpowiednie narzędzia blacharskie, bez których jego praca byłaby znacznie trudniejsza. W niektórych sytuacjach wręcz niemożliwa do wykonania. Jakie zatem akcesoria mieszczą się w obszarze narzędzi blacharskich?

Kątownik ślusarski w pracy blacharza

Kątownik to jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w pracy blacharza. Jego głównym zastosowaniem jest tworzenie konstrukcji ze stali, takich jak ramy, wsporniki czy też elementy konstrukcyjne – mówiąc wprost, kątownik ślusarski pozwala blacharzowi na wykonywanie swojej pracy zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami.

Akcesorium to jest wykonane z wysokiej jakości stali, dzięki czemu jest trwały i odporny na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. W zależności od potrzeb kątownik może być prosty lub zakończony specjalnymi złączami.

Metrówka drewniana i jej zastosowanie

Odpowiednio dostosowana metrówka drewniana to narzędzie, które pozwala na precyzyjne mierzenie odległości i kształtów. Jest ona bardzo przydatna podczas pracy z blachą, gdyż ta wymaga precyzyjnego dopasowania do określonego kształtu.

Metrówka jest wykonana z drewna, co przekłada się na małą wagę i łatwość w użyciu. Jest to narzędzie bardzo wytrzymałe, które może być używane przez długi czas. Jednym z podstawowych zastosowań metrówki drewnianej jest także mierzenie odległości między poszczególnymi punktami na blasze – jest to niezbędne do dokładnego wykonania przetłoczeń czy też wycięć.

Cęgi dachowe – kiedy znajdują zastosowanie?

Cęgi wykorzystywane przez blacharzy w ich codziennej pracy składają się z rękojeści oraz specjalnie zaprojektowanej końcówki, która jest odpowiednio dostosowana do konkretnego zastosowania. Dostępne są cęgi dachowe z końcówkami ząbkowanymi, gładkimi, płaskimi, czy też z końcówkami do cięcia blach.

Jednym z podstawowych zastosowań cęgów dachowych jest montaż elementów dachowych takich jak rynny, okap czy też rury spustowe. Narzędzie to pozwala na precyzyjne wykonanie otworów i nacięć w blachodachówce czy innych materiałach dachowych, co umożliwia montaż elementów dachowych.

Jak cyrkiel ślusarski pomaga blacharzowi w jego pracy?

Jednym z podstawowych zastosowań, z jakimi kojarzy się cyrkiel ślusarski, jest określanie odległości oraz przenoszenie ich między różnymi płaszczyznami. Blacharz wykorzystuje cyrkle do precyzyjnego określania odległości na elementach roboczych, aby upewnić się, że wszystko jest równe, a każdy wymiar – taki sam. Cyrkle ślusarskie pozwalają na stuprocentową pewność w zakresie przenoszenia wymiarów. Wystarczy rozłożyć ramiona narzędzia na rozstaw odpowiadający odległości, jaką musimy przenieść na jeszcze niedociętą blachę i już praca staje się prosta.

Narzędzia blacharskie w sklepie Centrum Izolacji

Centrum Izolacji to sklep z narzędziami izolerskimi dla każdego pracownika sektora przemysłowego, który w swoich codziennych obowiązkach korzysta z elementów izolacyjnych oraz narzędzi blacharskich służących do docinania i formowania ich. Wszystkie wyżej wymienione akcesoria znajdują się w asortymencie sklepu. Renomowane marki oraz konkurencyjne ceny powodują, że obok takiej oferty trudno przejść obojętnie.