Montaż klimatyzacji- o czym trzeba pamiętać?

Montaż klimatyzacji

Montaż klimatyzatorów jest dziś usługą zyskującą na popularności. Z instalacji chłodniczych korzystają już nie tylko firmy, ale także użytkownicy prywatni we własnych domach. O czym należy pamiętać przy montażu klimatyzatora i dlaczego warto zainwestować w klimatyzatory ścienne?

Jak przebiega montaż klimatyzacji?

Pierwszym krokiem montażu klimatyzacji jest wykonanie niewielkiego otworu z przeznaczeniem na umieszczenie w nim klimatyzatora. Sam klimatyzator złożony jest z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, a pomiędzy nimi znajduje się instalacja freonowa. Montaż jednostki zewnętrznej wymaga podłączenia odpływu skroplin. Jednostkę zewnętrzną montuje się na konstrukcji wsporczej przytwierdzonej do ściany budynku. Po zakończeniu montażu jednostki wewnętrznej i zewnętrznej klimatyzatora, zostają one podłączone do sieci elektrycznej, a układ freonowy poddawany jest odpowietrzaniu przez wytworzenie próżni. Po zakończonym montażu następuje przetestowanie poprawności działania klimatyzacji i przeszkolenie klienta w zakresie obsługi klimatyzatora.

O czym należy pamiętać przy montażu klimatyzacji?

Warto pamiętać, że przy regularnym i systematycznym użytkowaniu klimatyzatora, konieczne jest przeprowadzanie okresowych przeglądów. Ważne jest sprawdzanie szczelności instalacji freonowej, co ma znaczenie nie tylko dla sprawności i efektywności urządzenia, ale także dla zdrowia jego użytkowników. Przed wykonaniem montażu jednostki bardzo ważne jest dokładne określenie i dobór mocy i rodzaju jednostki wewnętrznej. Montaż klimatyzacji powinien być wykonany przez profesjonalistów posiadających odpowiedni zakres wiedzy i umiejętności. Tylko wtedy klient może mieć pewność, że klimatyzacja będzie nie tylko skuteczna, ale także bezpieczna dla zdrowia jej użytkowników. Po zakończonym montażu warto skorzystać z przeszkolenia z zakresu obsługi technicznej urządzeń. Usługa montażu obejmuje także serwis klimatyzacji świadczący pomoc w zakresie napraw wszelkich awarii sprzętowych.

Montaż jednostki zewnętrznej- dlaczego warto?

Montaż klimatyzatora to dziś standard już nie tylko w obiektach użytku publicznego takich, jak sklepy, galerie handlowe czy biura i urzędy, ale także w komunikacji miejskiej, a nawet w prywatnych domach. Bez wątpienia, korzystanie z klimatyzacji w upalne dni podnosi komfort termiczny i zapewnia o wiele lepsze samopoczucie podczas wykonywania codziennych czynności czy pracy. Zbyt wysoka temperatura powoduje spadek koncentracji, a w skrajnych przypadkach może być nawet bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia. Dzięki zastosowaniu czujników, nowoczesne klimatyzatory doskonale radzą sobie z samodzielnym doborem optymalnej temperatury, gwarantując lepsze samopoczucie.