Magazyny na wynajem dla osób prywatnych – najważniejsze informacje

magazyn

Na brak przestrzeni we własnych mieszkaniach narzeka wielu mieszkańców dużych miast. Nie oznacza to jednak wcale, że trzeba rezygnować z posiadania części rzeczy – jest to możliwe dzięki nowoczesnej usłudze najmu magazynów samoobsługowych.

Czym są magazyny samoobsługowe?

Magazyny samoobsługowe zwane mini przechowalniami znajdują się w większych obiektach powstającymi z myślą o wynajmie. Dostępne są w różnych wariantach, jeśli chodzi o powierzchnię – 1 m kw. to najmniejszy metraż. Są wyposażone w różne zabezpieczenia oraz udogodnienia dla klientów w postaci m.in. wózków koszowych lub paletowych ułatwiających transport rzeczy. Firmy wynajmujące mini przechowalnie zapewniają użytkownikom dostęp do nich przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Warunkiem jest oczywiście wywiązywanie się z postanowień umowy i regularne wnoszenie opłat.

Magazyny samoobsługowe – jak wynająć?

Formalności związane z wynajęciem magazynu samoobsługowego są bardzo proste i uproszczone do niezbędnego minimum. Jest kilka aspektów, jakie trzeba mieć na uwadze, chcąc wynająć samoobsługowe powierzchnie magazynowe. Wrocław oraz inne duże miasta to lokalizacje, gdzie funkcjonuje omawiana usługa, ponieważ właśnie tam widoczne jest ogromne zapotrzebowanie na nią. W celu wynajęcia boksu należy się zgłosić do wybranego usługodawcy i podpisać umowę – w wielu przypadków procedury da się załatwić online. Trzeba przy tym mieć na uwadze minimalny okres najmu obowiązujący w danej firmie, np. w  Kangu Self Storage wynosi on 14 dni, przy czym umowa zawierana jest na czas nieokreślony z opcją rozwiązania jej z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Magazyny samoobsługowe – jaki jest koszt wynajmu?

O cenie wynajmu magazynu samoobsługowego decyduje parę czynników. Są to: dokładne umiejscowienie magazynu, jego wielkość (metraż) oraz okres najmu. Wynajem długoterminowy jest najbardziej opłacalny z czysto ekonomicznego punktu widzenia. Średnia stawka w Polsce za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. wynosi 100 zł netto miesięcznie.