Kotły Buderus dla Twojego domu

kotły Buderus

Centralne ogrzewanie to ważny element każdego domu. Zwłaszcza w sezonie grzewczym, gdy wchodząc do domu po ciężkim dniu, każdy chce rozgrzać się w ciepłym pomieszczeniu. Dlatego ważne jest, aby zastosować odpowiednie rozwiązania CO, takie jak chociażby kotły Buderus, które będą sercem CO w domu.

Kotły Buderus – jedno czy dwufunkcyjne

Wszystko uzależnione jest od potrzeb kupującego. Kotły Buderus występują w obu wariantach.

Kotły gazowe jednofunkcyjne mają za zadanie zasilać tylko instalację centralnego ogrzewania. Z racji iż pełnią tylko jedną funkcję, są tańsze od kotłów dwufunkcyjnych. Jeżeli ktoś zdecydował się na zakup kotła jednofunkcyjnego, ale stwierdził, że przydałoby się również mieć możliwość podgrzewania wody użytkowej, to może zainstalować podgrzewacz wody użytkowej. Niestety, jest to kosztowne przedsięwzięcie, dlatego należy je dobrze przemyśleć. Będzie on podgrzewał wodę zgromadzoną w zbiorniku. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że takiej wody można gromadzić wiele, dzięki czemu domownicy mogą z niej spokojnie korzystać, a rozwiązanie jakim jest cyrkulacja, pozwala na cieszenie się ciepłą wodą zaraz po odkręceniu kranu.

Należy mieć jednak na uwadze, że woda gromadzona w zasobniku stygnie. W związku z tym musi być ona ponownie podgrzewana, co wpływa na wzrost kosztów ogrzewania.

Kotły gazowe dwufunkcyjne są droższe niż kotły jednofunkcyjne, natomiast nie wymagają dodatkowych nakładów (jak przy instalacji podgrzewacza wody użytkowej). Ich zadaniem jest zapewnienie zasilania dla centralnego ogrzewania oraz wspomniane wcześniej, podgrzewanie wody użytkowej. W przeciwieństwie do kotłów gazowych jednofunkcyjnych, woda podgrzewana jest na bieżąco, co oznacza, że nie ma możliwości wytwarzania rezerw ciepłej wody. Tym samym należy mieć świadomość, że temperatury wody może się wahać i być uzależniona od siły strumienia bądź ilości osób na raz korzystających z wody z kranu w danym momencie. Dodatkowo w przypadku kotłów gazowych dwufunkcyjnych strumień wody musi być silny, aby uruchomić podgrzewacz.

Jaki kocioł gazowy wybrać?

Jak widać wybór nie jest taki prosty. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, natomiast w zależności od ilości mieszkańców, poziomu zużycia wody i tego jak dobrze wyizolowany jest dom, można wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Kotły Buderus charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny, a na takich stronach jak np. www.terme.pl, można znaleźć pełną specyfikację poszczególnych modeli, które można zakupić. 

Jeżeli jednak nie jest się znawcą tematu i liczby podane w statystykach oraz specyfikacja nie za wiele mówią, można skorzystać z porady, którą na pewno otrzyma każdy kupujący ze strony sprzedawcy.

Warto przed kontaktem sprecyzować wymagania i nakreślić jak wyglądałby eksploatacja takiego urządzenia w warunkach domowych, co na pewno usprawni proces doradczy przy wyborze kotła gazowego.