Klucz Master Key – co to jest

Klucz Master Key

W dobie szybko rozwijających się technologii związanych z zabezpieczeniem mienia, zapominamy o podstawowych, które towarzyszą nam od wieków. Dobre i wytrzymałe zamki potrafią nas uchronić przed włamanie czy kradzieżą. Klucz Master Key zapewnia nam pewną przewagę – pozwala nam na posiadanie jednego klucza do dużej ilości zamków, dzięki czemu administracja kluczami jest prosta i bezpieczna.

Klucz Master Key – dlaczego warto się tym zainteresować?

Dzisiaj staramy się zabezpieczać na wszelkie możliwe sposoby. Telefony odblokowujemy za pomocą linii papilarnych, samochody poprzez specjalne dekodery w pilotach, ale w drzwiach nadal montujemy zwyczajne wkładki. Klucz Master Key to kompleksowe rozwiązanie – w kwestii administracji kluczy i zwiększonego bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Wkładka Master Key w wybranych wariantach posiada wzmocnienia, które znacząco utrudniają uszkodzenie ich i wejście do wnętrza lub wykradzenia przedmiotów z szaf, kufrów, itp. zabezpieczonych zamkiem lub kłódką od Master Key. .

Klucz Master Key to także niewyobrażalna wygoda. Dzięki wykorzystaniu jednego klucza do wielu zamków, nie musimy męczyć się z wielkimi pękami kluczy, które w przypadku posiadania domu nie należą do najmniejszych. W ten prosty sposób możemy rozwiązać problem wypchanych kieszeni lub miotającego się po torebce pęku, który możesz uszkodzić ją wewnątrz.

Zastosowanie klucza Master w firmie

W firmowych budynkach często przechowujemy dokumentację o którą musimy szczególnie dbać. Od momentu wejścia w życie procedur związanych z RODO, firma zobowiązana jest do odpowiedniego zabezpieczenia przechowywanych danych. Dotyczy to również miejsca pracy.

Klucz Master zdecydowanie wpłynie na bezpieczeństwo w tym obszarze. Wiąże się to chociażby ze wzmocnionymi wkładkami. Dodatkowo klucze można poziomować. Oznacza to, że szef może posiadać jeden klucz do wszystkich dostosowanych wkładek w np. drzwiach i szafkach, ale pracownik będzie swoim jednym kluczem będzie mógł otworzyć tylko swój gabinet i szafkę, natomiast innych zamków już nie. 

Klucz Master Key pozwala również uchronić nas przed nieautoryzowany dorobieniem dodatkowych kluczy. Wraz z zamkiem otrzymuje się konkretną ilość kluczy. To sprawia, że administrowanie kluczami jest wygodne i bezpieczne. Dlatego świetnie sprawdzi się w każdej firmie, gdzie powinna być odpowiednia ilość kluczy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa.


Niezależnie od tego czy jesteś przedsiębiorca, czy chcesz zabezpieczyć swój dom – powinieneś rozważyć klucz Master Key!