Kiedy sprawdzi się prysznic z odpływem liniowym?

Kiedy sprawdzi się prysznic z odpływem liniowym?

Stanąłeś przed odwiecznym dylematem: prysznic lub wanna? Nie musisz wybierać żadnej z tych opcji. Coraz większą popularnością cieszy się zupełnie nowa alternatywa tych rozwiązań. Prysznic z odpływem liniowym posiada kilka niezaprzeczalnych zalet, którymi przewyższa zarówno klasyczny brodzik, jak i wannę. Przy tym jest to inwestycja stylowa, nowoczesna i tania.

Czym charakteryzuje się prysznic z odpływem liniowym?

Czy można zrezygnować z brodzika w klasycznym prysznicu? Choć wydaje się to nowatorskim i dziwnym rozwiązaniem – jest to możliwe. Jednak odpływ punktowy wymaga spadków z każdej strony, schodzących się do jednego, stosunkowo niewielkiego wlotu. Takie ukształtowanie podłogi wymaga precyzyjnie położonych płytek, co wiąże się z dużymi wydatkami.

Istnieje jednak możliwość montażu odpływu liniowego. Montaż takiego systemu nie jest trudny i można go przeprowadzić nawet w starszych budynkach. Ostatecznie do kanalizacji podłącza się go podobnie, jak odpływ punktowy. Jednak w tym przypadku wystarczy spad tylko w jednym kierunku, który jest znacznie łatwiejszy do wykonania.

Zalety prysznicowych odpływów liniowych

Znacznie łatwiejszy montaż to tylko jedna z zalet tego typu rozwiązania. Liniowe prysznicowe odpływy posiadają też inne mocne strony:

  • Odpływy liniowe mogą stanowić dobre ograniczenie przestrzeni prysznicowej. Dzięki temu w czasie kąpieli woda nie będzie rozlewać się na całą łazienkę.
  • Prysznic bez brodzika ma wiele zalet – jedną z nich jest zajmowanie bardzo niewielkiej przestrzeni, gdy jest złożony. Odpływy liniowe z kolei przykrywa się estetycznymi maskownicami, co umożliwia swobodne poruszanie się po całym pomieszczeniu.
  • Odpływy liniowe ścienne sprawdzą się w pomieszczeniach gospodarskich, w których często używa się myjek ciśnieniowych.
  • Odpływy liniowe podłogowe ułatwiają mycie podłóg – nadmiar wody łatwo ściągnąć do kratek, a brak brodzika oznacza znacznie krótszy czas sprzątania.

Duża ilość zalet powoduje, że prysznicowy odpływ liniowy gości w coraz większej ilości domów.

Jak wybrać najlepszy odpływ liniowy do łazienki?

Jeśli wygoda korzystania z prysznica bez brodzika jest dla Ciebie kusząca, warto zakupić odpływ liniowy znanej, sprawdzonej marki. Wysokiej jakości wykonanie zapewni systemowi dużą trwałość oraz pełną funkcjonalność. Z kolei staranne wykończenie maskownicy będzie ozdobą Twojej łazienki. Postaw na nowoczesne rozwiązania: proste, wygodne i estetyczne.