Jakie są zalety płyt wielkoformatowych?

płyty wielkoformatowe

Płyty wielkoformatowe charakteryzują się naturalnie znacznie większymi wymiarami aniżeli zwyczajnie wykorzystywane we wnętrzach płytki. Naturalnie różnorodność rozmiarów w tymże wypadku może być różnorodna, dzięki czemu można wybrać dobry artykuł stosownie do potrzeb. Płyty wielkoformatowe mogą być zrobione z różnorodnych kamieni naturalnych.

Płyty podłogowe wielkoformatowe

Należy rozpocząć od tego, iż wszelkie płytki wielkoformatowe to gresy, zatem co do zasady powinny wszelkie bez wyjątków nadawać się do położenia na podłodze. Nie jest to natomiast do końca prawdą, bowiem wytwórcy, ubiegając się w pomysłach na design płytki, nierzadko korzystają z zabiegów „zdobiących” jej przestrzeń, jaka są na tyle delikatne, iż dyskwalifikuje pojedynczą płytkę do położenia na podłodze. Jeśli masz wątpliwości, czy płytki xxl (ponieważ tak nierzadko się określa płytki wielkoformatowe) z konkretnej kolekcji nadają się na podłogę, to nie wahaj się dopytać na https://comex.waw.pl/mega-plyty-wielkoformatowe/.

Czym wyróżniają się płyty wielkoformatowe?

Pytanie, które nasuwa się na starcie, to: jaki format musi mieć płyta, by określić ją wielkoformatową? Różnorodność jest dość duża, bowiem jednakowo dobrze może to być rozmiar 50×100 cm lub 100×100 cm, jak również 300×100 cm, co już jest formatem faktycznie dużym. Co więc powoduje, iż płyty wielkoformatowe są brane pod uwagę przy kompozycji pomieszczeń? Przede wszystkim dobrze uwydatniają innowacyjny styl pomieszczeń minimalistycznych, jednak sprawdzą się także w miejscach urządzonych w stylu rustykalnym i glamour.

Wykorzystanie płyt wielkoformatowych

Płyty wielkoformatowe są produktem wielofunkcyjnym – można je wykorzystywać na mnóstwo różnorodnych, także nieoczywistych sposobów. Dzięki możliwości tworzenia na ich przestrzeni grafik imitujących kamień oraz odmienne produkty stały się niezwykle popularnym elementem kompozycji pomieszczeń. Wielkimi zakresami wykorzystania płyt wielkoformatowych są podłogi oraz ściany. Na rynku widać niezwykle ogromne zainteresowanie montażem wielkoformatowych okładzin w kuchniach, sypialniach, salonach, przedpokojach oraz naturalnie toaletach, zarówno na podłogach, jak również ścianach.

Rezultat położenia płytek wielkoformatowych w pomieszczeniu

Popularne płytki wielkoformatowe obejmują zarówno kafle ścienne, jak również płytki podłogowe. Zestawione poziomo na ziemi czy ścianach powiększają powierzchnię. Z kolorystycznie dobranymi spoinami o minimalnej grubości oddziałują na rezultat gładkości, dzięki któremu przestrzeń wygląda na jednolitą. To z kolei powoduje, iż toaleta czy kuchnia zdaje się bardziej przyjemna oraz elegancka. Gładka przestrzeń powoduje także wrażenie wolnej powierzchni.