Jakie meble do ogrodu wybrać?

meble do ogrodu

Początek wiosny to moment, gdy do łask wracają lekkie ubrania oraz gadżety związane ze spędzaniem czasu na zewnątrz. Jeśli posiadasz balkon lub taras, to niezbędne będą meble ogrodowe. Jakie wybrać i czym się charakteryzują poszczególne ich odmiany?

Plastikowe meble w nowej odsłonie

Plastikowe meble ogrodowe niegdyś kojarzyły się z tandetnym elementem wyposażenia, które w dodatku szybko się psuły. Obecnie dostępne na rynku plastikowe meble ogrodowe znacząco różnią się od swoich poprzedników. Współczesne meble z plastiku są odporne na promieniowanie UV, a także temperaturę i wodę. Znacznie lepiej się także prezentują niż te produkowane wiele lat wcześniej.

Meble wykonane technorattanu i jego imitacji

Popularnym materiałem wykorzystywanym do produkcji mebli ogrodowych jest technorattan. To tworzywo sztuczne, które wyplata się na metalowym stelażu. Wytworzenie mebli w taki sposób sprawia, że są one nie tylko trwałe, ale i dobrze się prezentują. Ze względu na ręczną technikę produkcji meble wykonane z technorattanu są dość kosztowne. Osoby, które posiadają mniejszy budżet, mogą jednak skorzystać z alternatyw.

Alternatywą dla mebli z technorattanu są te stworzone z jego imitacji. Meble tego typu są odporne na wodę, promieniowanie UV, temperaturę, a także wytrzymałe i eleganckie. Łatwo można je utrzymać w czystości. Nie wymagają magazynowania w garażu czy piwnicy, ale na zimę najlepiej umieścić je pod dachem, aby nie gromadziła się na nich woda.

Klasyczne meble drewniane

Klasycznie kojarzone meble ogrodowe wykonane są często z drewna. Cieszą się one dużą popularnością wśród klientów, zwłaszcza w praktycznych kompletach ogrodowych. Do wyboru klientów są meble wykonane w całości z drewna lub łączące stal z drewnianymi deskami. Te drugie są solidniej wykonane dzięki zastosowaniu metalowego stelaża.

Drewniane komplety prezentują się elegancko, ale konieczna jest ich regularna konserwacja. Pielęgnowanie ich w okresie wiosennym i letnim to nie wszystko. Najlepiej jest w czasie zimy przechowywać drewniane meble ogrodowe w garażu lub innym miejscu zapewniającym stałe zadaszenie.

Meble z metalu

Metalowe meble ogrodowe nie należą do najbardziej popularnych. Wykonane są najczęściej z aluminium lub żelaza i z pewnością mogą być solidne, ale równie dobrze stają się przytłaczające. Meble metalowe są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, ale należy o nie odpowiednio zadbać. O ile meble aluminiowe wymagają tylko mycia, to żeliwne należy także oczyszczać szczotką drucianą oraz malować farbą.

Meble ogrodowe z charakterem

Jeśli szukasz wyjątkowych mebli ogrodowych, które łączą funkcjonalność z designem, to spójrz na ofertę sklepu Furniro: https://furniro.pl/produkty-kategoria/meble-ogrodowe/. Znajdziesz tutaj wyjątkowe komplety mebli ogrodowych, które znajdą zastosowanie na tarasie, balkonie i w ogrodzie. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Nie wymagają skomplikowanej konserwacji, a wysoka jakość wykonania pozwoli im przetrwać kilka sezonów. Wygoda łączy się tu z designem – będą stanowiły komfortowe miejsce do wypoczynku, a przy tym nacieszą oczy domowników i gości.