Jak wynająć magazyn samoobsługowy we Wrocławiu?

magazyn

Dolny Śląsk to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków magazynowych w Polsce. we Wrocławiu z roku na rok przybywa klientów – zarówno prywatnych, jak i komercyjnych – zainteresowanych najmem magazynów samoobsługowych.

Czym są magazyny samoobsługowe?

Wynajem magazynów samoobsługowych to odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów w zakresie najmu powierzchni magazynowych. Mini przechowalnie to świetna opcja dla osób i firm poszukujących niedużych przechowalni, z których można korzystać nie tylko przez długi okres czasu. Magazyny samoobsługowe znajdują się w większych obiektach specjalnie przystosowanych do usługi najmu. Istnieje kilka istotnych przesłanek, jakie powinni mieć na względzie klienci planujący wynająć magazyn. Wrocław daje pod tym względem duży wybór, łatwo więc znaleźć powierzchnię skrojoną na miarę konkretnych potrzeb.

Wynajem magazynu samoobsługowego – formalności

Klient decydujący się na wynajęcie magazynu samoobsługowego w stolicy Dolnego Śląska nie musi dokonywać wcześniejszej rezerwacji. Firma Kangu Self Storage daje możliwość zawarcia umowy za pośrednictwem e-mail, co nierzadko okazuje się sporym udogodnieniem. Zasada jest prosta: jeśli wybrana przez klienta powierzchnia jest w danym momencie wolna, formalności załatwiane są od ręki. Podpisując umowę, klient akceptuje warunki najmu. Wcześniej warto zatem zapoznać się z regulaminem wybranej wypożyczalni, aby mieć pełna jasność co do zasad, na jakich odbywa się wynajem.

Wynajem magazynu samoobsługowego – opłaty

Średnie stawki najmu magazynów samoobsługowych we Wrocławiu nie są wygórowane. Za korzystanie przez miesiąc z przechowalni o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić ok. 100 zł netto. Ostateczna cena zależy przede wszystkim od wielkości magazynu oraz od długości najmu. Z ekonomicznego punktu widzenia bardziej opłacalny jest wynajem długoterminowy, ponieważ większość usługodawców proponuje wtedy klientom atrakcyjne rabaty. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć magazyn nawet na kilkanaście dni.