Jak prawidłowo pielęgnować włosy?

Jak prawidłowo pielęgnować włosy

Dbanie o włosy to bardzo ważny rytuał zarówno dla pań, jak i panów, a ich codzienna pielęgnacja może zająć trochę czasu – szczególnie gdy możemy pochwalić się długą, gęstą “grzywą”. Aby zachować jej blask i piękno musimy jednak włożyć trochę wysiłku. Na co zwrócić uwagę przy okazji mycia, suszenia i stylizacji włosów? Czym powinna cechować się najlepsza suszarka do włosów? Jaki sposób suszenia głowy nie niszczy włosów?

1. Codzienna pielęgnacja i suszenie włosów – jak powinny przebiegać?

2. Czy dieta ma wpływ na stan włosów?

3. Dobra suszarka do włosów – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

4. Jak powinno przebiegać suszenie włosów?

Codzienna pielęgnacja i suszenie włosów – jak powinny przebiegać?

Piękne, zadbane i gęste włosy to powód do dumy zarówno dla pań, jak i panów. Aby móc cieszyć się bujną czupryną musimy jednak odpowiednio o nią dbać. Podstawą jest poprawne określenie naszego własnego typu włosów: czy są suche, łamliwe, delikatne czy mocne, a może mają skłonność do szybkiego przetłuszczania się? Podobnie, jak w przypadku pielęgnacji różnych typów cery, każdy rodzaj włosów będzie wymagał innego podejścia. Ustaliwszy go możemy łatwiej wybierać kosmetyki i inne produkty, które pozytywnie wpłyną na kondycję włosów i nie będą ich obciążać.

Czy dieta ma wpływ na stan włosów?

Zdrowe, lśniące włosy to nie tylko efekt działania od zewnątrz. Nasz codzienny styl życia, dieta, ilość snu czy poziom stresu również mają wpływ na ich stan. Komponując swoje codzienne posiłki warto zwrócić uwagę, aby były poprawnie zbalansowane i zawierały niezbędne dla nas składniki odżywcze. Jeżeli mamy potwierdzone niedobory witamin lub innych mikroelementów, możemy także rozważyć suplementację. W przypadku, gdy przechodzimy kurację mającą na celu poprawę stanu włosów, często polecanym dodatkiem jest suplementacja witaminy D. Ponieważ w Polsce nie mamy zbyt dużego dostępu do słońca w skali roku, możemy zadbać o dostarczenie tej witaminy także w posiłkach, wybierając tłuste ryby, niektóre sery, jajka czy też grzyby.

Dobra suszarka do włosów – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Poprawna podstawowa pielęgnacja włosów to zwykle ich mycie oraz suszenie. Częstotliwość mycia głowy jest zależna od tego, jak szybko dochodzi do jej przetłuszczenia i u każdego ten proces może przebiegać inaczej – niektórzy mogą myć włosy raz na kilka dni, podczas gdy inni robią to co drugi dzień lub wręcz codziennie. Najlepszy sposób suszenia włosów to oczywiście pozostawienie ich do samoistnego odparowania wody. Nie zawsze jednak mamy ten luksus i wtedy bardzo przyda nam się odpowiedni sprzęt. Dobra suszarka do włosów powinna łagodnie traktować naszą czuprynę, nie podrażniać łuski włosów zbyt wysoką temperaturą, a także umożliwiać nam dobranie intensywności suszenia do aktualnych potrzeb. Jeżeli naturalnie posiadamy loki, ciekawym dodatkiem będzie końcówka – dyfuzor, która pozwoli nam w naturalny i łagodny sposób podkreślić nasze “zawijaski”.

Jak powinno przebiegać suszenie włosów?

Suszenie włosów powinno wykonywać się możliwie jak najdelikatniej. Nadmierne ciepło, szczególnie ukierunkowane w jeden punkt, jest czynnikiem który bardzo szybko niszczy włosy i wzmaga ich łamliwość. Z tego powodu profesjonalne suszarki posiadają takie opcje, jak regulacja temperatury, funkcję jonizacji czy też zimny nawiew a do modelowania włosów. Samą suszarkę również powinniśmy trzymać w pewnej odległości od głowy. Szybkość suszenia powinna być dla nas drugorzędna, a bardziej warto skupić się na tym, by nie przegrzać zarówno włosów, jak i samej skóry głowy.