Jak pozbyć się dużej ilości śmieci?

kontener

Gdy remontujemy mieszkanie lub przeprowadzamy gruntowne porządki w piwnicy czy też innym schowku, to najczęściej zbieramy mnóstwo niepotrzebnych odpadów, których chcielibyśmy się pozbyć, ale jak to zrobić, skoro nie mogą one trafić do odpadów komunalnych? W takiej sytuacji powinniśmy je przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, lecz nie zawsze mamy taką możliwość. Wtedy warto rozważyć skontaktowanie się z firmą zajmującą się wywozem śmieci.

Kiedy warto wynająć kontener na śmieci?

Zgodnie z nowymi przepisami, które znajdziemy w ustawie ,,śmieciowej” odpady budowlano-remontowe nie mogą być składowane. Koniecznie muszą znaleźć się w miejscu, gdzie zostaną przetworzone i odzyskane. Dlatego na wynajem kontenera warto zdecydować się m.in. wtedy, gdy:

  • planujemy przeprowadzić remont mieszkania;
  • chcemy zrobić porządki w ogrodzie;
  • wymieniamy stare meble na nowe;
  • dokonujemy wymiany drzwi lub okien;
  • chcemy pozbyć się materiałów izolacyjnych.

W jaki sposób możemy pozbyć się niepotrzebnych odpadów?

Jedną z możliwości pozbycia się odpadów jest ich oddanie do PSZOK’u. W wielu miastach działają Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, do których możemy oddać rozmaite odpady takie jak m.in. sprzęt elektroniczny, śmieci z budowy, lekarstwa, czy baterie. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu miejsca zazwyczaj przyjmują odpady w ograniczonych ilościach. Zatem jeśli mamy naprawdę mnóstwo odpadów, to będziemy musieli pozbyć się ich w inny sposób.

Wywóz śmieci to nie proste zadanie, bowiem sprawia mnóstwo problemów. Bardzo często okazuje się, że jedyną możliwością, by pozbyć się odpadów, jest wynajęcie kontenera na śmieci. Tego typu usługi świadczy firma Usuń Gruz z Poznania, która oferuje swoim klientom kontenery o różnych gabarytach – zarówno niewielkie, które sprawdzają się tam, gdzie jest mało miejsca, jak i również dużo bardziej pojemne kontenery, które są polecane firmom budowlanym. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ wystarczy skontaktować się z pracownikami firmy, którzy po ustaleniu szczegółów dostarczą nam potrzebny pojemnik pod wskazany adres.

Trzecią możliwością jest skorzystaniem ze zbiórki mobilnej, które odbywają się regularnie w wielu gminach. To dobra propozycja dla tych, których nie dysponują własnym samochodem i nie są w stanie samodzielnie dostarczyć odpadów we właściwe miejsce.

Podsumowując, zbędne odpady to niezaprzeczalnie problem. W końcu zagracają one nasze mieszkania lub piwnice, przez co mamy mniejszą przestrzeń do dyspozycji. Nie warto się z nimi męczyć, więc należy regularnie się ich pozbywać – oczywiście w legalny sposób!