Garaż blaszany idealne rozwiązanie na lato

garaż blaszany

Garaż blaszany to rozwiązanie na które decyduje się wiele osób, które chcą posiadać garaż a nie chcą na jego budowę tracić zbyt wiele czasu i pieniędzy. Zakup garażu blaszanego to bardzo mały wydatek, sam montaż zaś może być przeprowadzony w ciągu kilku, maksymalnie kilkunastu godzin. Niestety garaż blaszany ma swoje wady i zalety. Dużym plusem tego typu garaży jest cena i czas montażu, jest jednak i duży minus. Garaż blaszany nie posiada izolacji cieplnej co i latem i zimą może przeszkadzać. 

Blacha szybko się nagrzewa i przemraża. 

Blacha, z którego są wykonywane garaże blaszane latem, w nasłonecznione dni błyskawicznie się nagrzewa, co nie byłoby żadnym problemem, gdyby nie to, że ciepło oddawane jest na zewnątrz i do wewnątrz. To powoduje jedno. W garażu robi się naprawdę gorąco, co nie jest dobre zarówno dla samochodu, który jest w nim garażowany, jak i dla innych przechowywanych tam rzeczy. Inna sytuacja powstaje zimą. Nieocieplony garaż błyskawicznie się przemraża. W środku robi się bardzo zimno, co między innymi może utrudniać uruchomienie garażowanego samochodu, może też wpływać na szybkie pogorszenie stanu akumulatora garażowanego samochodu. Na szczęście istnieje banalne rozwiązanie tego problemu. Garaż blaszany wystarczy po prostu ocieplić. 

Jak ocieplić garaż blaszany? 

Do ocieplenia garażu blaszanego, tak jak do ocieplenia każdego innego budynku można wykorzystać styropian. Warto stawiać na gruby styropian, zbyt cienki bowiem na pewno nie spełni swojej roli. Na ścianach garażu montuje się go w bardzo prosty sposób, poradzi sobie z tym nawet amator, który ma minimalne pojęcie o pracach budowlanych. Ocieplony garaż można otynkować i pomalować. 

Ocieplenie dachu. 

Decydując się na ocieplenie garażu blaszanego nie można rzecz jasna zapominać o ociepleniu dachu garażu. Tu prace można wykonać na wiele różnych sposobów, pamiętając, że z dachu swobodnie powinna spływać woda z opadów czy topniejący śnieg. Aby uniknąć tworzenia się kałuż w przypadkowych miejscach czy też wpływaniu wody do wnętrza garażu, można zamontować rynny. Nie muszą one mieć tak dużej przepustowości jak rynny domowe, z powodzeniem sprawdzą się rynny o mniejszej średnicy. 

Koszt prac. 

Koszt ocieplenia garażu blaszanego nie jest jakimś szokującym wydatkiem. W zależności od rodzaju wykorzystanych materiałów, może wynieść kilkaset złotych albo nieco więcej. Wiele prac można wykonywać etapami, nie musi to być więc jednorazowy wydatek. Pomimo tego, że to tylko garaż, warto stawiać na najlepsze materiały. Dzięki temu garaż przez długie lata będzie dobrze ocieplony a jego wygląd nie będzie się pogarszać. 

Podsumowując. 

Garaż blaszany nie musi przypominać mało atrakcyjnego obiektu z ocynkowanej blachy. Wykonując ocieplenie garażu doprowadzimy do tego, że temperatura w środku będzie po prostu odpowiednia, sam garaż zaś zyska nowy, lepszy wygląd. Ładnie ocieplony, pięknie pomalowany, w niczym nie będzie przypominać blaszanego obiektu. Z zewnątrz nie będzie się różnić od garaży murowanych, niewątpliwie dużo ładniejszych.