Festfloor: Niepowtarzalne wnętrza dzięki tynkom dekoracyjnym

tynki dekoracyjne

Oryginalność współczesnych przestrzeni dla wielu osób odgrywa istotną rolę. Tak samo przy okazji profesjonalnych projektów, które umożliwiają odpowiednią aranżację pomieszczeń, także w kwestii kolorystyki i materiałów zastosowanych w celu wykończeni surowej formy, jak również w ofercie firm zajmujących się tego rodzaju zleceniami, widoczne stają się nowoczesne, eleganckie, bardzo trwałe sposoby tworzenia przestrzeni funkcjonalnych, estetycznych i spójnych wizualnie.

microcement wall

Tynki dekoracyjne – szeroka gama kolorów

Kolory mają duży wpływ na nasz nastrój. Przeprowadzono w tej baterii szereg badań psychologicznych, które stanowią cenne źródło informacji nie tylko dla samej nauki, ale również projektantów wnętrz. Odpowiedni dobór kolorystyki oddaje nie tylko osobowość osób zamieszkujących daną przestrzeń, pozwala także na tworzenie miejsc, które okażą się kojące lub będą pobudzać do działania. Dlatego szeroka gama kolorystyczna w przypadku realizacji tynków dekoracyjnych pozwala na tworzenie przestrzeni harmonijnych, posiadających motyw przewodni nie tylko w materiale, ale również w barwie. Tego rodzaju zabiegi stanowią element estetyki projektowania wnętrz. Odpowiednia organizacja przestrzeni oraz jej wystrój wpływają na poczucie estetyki, komfort użytkowania pomieszczeń oraz ich funkcjonalność. 

orange wall concrete

Przełamanie statycznej formy poprzez deseń

Ściany, czy podłogi są przestrzeniami bardzo statycznymi. Monochromatyczne wykończenie pokoi, poprzez zastosowanie jednego koloru farby pozwala na uzyskanie stonowanego efektu i zachowuje spójność. Jednak nie pozostawia zbyt wiele miejsca dla finezji. W szczególności pomieszczenia o dużej powierzchni mogą być nudne w wyglądzie. Poprzez wykorzystanie techniki tynku dekoracyjnego, wykonywanego przez firmę Festfloor, możliwe jest uzyskanie szerokiej gamy delikatnych deseni i przejść, które tworzą oryginalną kompozycję. W ten sposób przełamane zostają statyczne piony i poziomy, co wzbogaca przestrzeń pod względem wizualnym. Naturalność barw wprowadza spokój i dostarcza przyjemnych odczuć. Poprzez imitację naturalnych materiałów wykończenie zyskuje ponadczasową estetykę. 

floor microcement inspiration

Meble z elementami mikrobetonu

Elementami wieńczącymi każde pomieszczenie są meble. W szczególności ważną rolę odgrywają w miejscach takich, jak łazienki, kuchnie, czy sypialnie, gdzie ich praktyczność i funkcjonalność są w szczególności ważne. Tradycyjne sposoby realizowania zabudowy kuchennej zyskuje teraz nowy wymiar. Mikrocement to nowoczesny materiał, bardzo lekki, możliwy do nakładania na różnych powierzchniach. Dlatego sprawdza się jako wykończenie ścian, czy podłóg. Bez wątpienia do jego zalet należy możliwość jego łączenia z meblami. Dzięki temu osoby, którym zależy na szczegółowym, harmonijnym, eleganckim i trwałym wykończeniu mieszkania lub domu, mogą liczyć na zdumiewający efekt. Meble, które komponują się z otoczeniem, a jednocześnie pozostają indywidualnymi elementami, poprzez odpowiedni dobór kolorystyki, są idealnym uzupełnieniem pomieszczeń. 

Idealne wykończenie dla ogrzewania podłogowego

Posadzki dekoracyjne to doskonały sposób wykończenia przestrzeni takich, jak łazienki. Obecne na rynku trendy, obok funkcjonalności, stawiają także na efekt wizualny. Wiele osób, obok elementów armatury sanitarnej, ceni sobie elegancję i finezję przestrzeni. Mikrocement świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie wykorzystywane są kabiny prysznicowe, pozbawione brodzika, gdzie drzwi bezpośrednio stykają się z podłożem. Jest to materiał antypoślizgowy, wodoodporny i bardzo wytrzymały. Dodatkowe zastosowanie ogrzewania podłogowego, które jest coraz powszechniejsze we współczesnym budownictwie, zapewnia miłe uczucie ciepła i przekłada się na komfort użytkowania łazienki. Dodatkowy brak fugi, jako iż mikocement posiada strukturę jednolitą, ułatwia utrzymanie czystości w pomieszczeniach, gdzie wykorzystano tę technikę. Możliwość wyciszenia, relaksu w przestronnej wannie, czy odświeżenia po ciężkim dniu w pięknie wykończonym miejscu dodatkowo ułatwia redukcję stresu i ukojenie nerwów.