Dom jednorodzinny – dlaczego warto go kupić od dewelopera?

dom

Planując przeprowadzkę do domu jednorodzinnego, możemy zdecydować się na samodzielną budowę lub zakup nieruchomości od dewelopera. Niestety budowa budynku mieszkalnego od podstaw pochłania dużo gotówki, czasu oraz energii. Natomiast wybierając inwestycję deweloperską, musimy się skupić na dostarczeniu gotówki oraz zaakceptowaniu projektu dewelopera.

Domy jednorodzinne w Polsce są na ogół budowane w mniejszych miejscowościach przez małe firmy na zlecenie indywidualnych klientów. Jednak coraz częściej również w dużych aglomeracjach poszukiwane są takie nieruchomości. Z tego powodu deweloperzy realizują takie inwestycje. Projekty zakładają budowę pojedynczych domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, osiedli oraz nieruchomości w zabudowie szeregowej. Klienci, którzy pragną zamieszkać w domu z ogródkiem, muszą sobie zadać pytanie, czy poradzą sobie z trudami przeprowadzenia inwestycji budowlanej we własnym zakresie, czy jednak wolą wybrać profesjonalnego dewelopera i kupić gotową nieruchomość.  

Harmonogram i oszczędność czasu

Zakup domu jednorodzinnego od dewelopera pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć wszystkich problemów związanych z budową nieruchomości. Dodatkowo unikniemy stresu związanego z opóźnieniami w założonym harmonogramie oraz często wyższymi niż te zaplanowane kosztami inwestycji.

Klient, który zdecyduje się na zakup gotowego domu, może wybierać w obiektach już wybudowanych, tych dopiero planowanych lub będących w trakcie realizacji. Przykładem są Mieszkania Kliny Zacisze w Krakowie będące dopiero w planach. Takie inwestycje, jak ta, mogą zostać dostosowane do potrzeb i oczekiwań kupującego. Ma on możliwość wprowadzenia zmian w projekcie jak przestawienie ścian działowych lub innych elementów niekonstrukcyjnych. Dodatkowo konkretnie wyznaczony termin zakończenia inwestycji i odbioru technicznego budynku sprawia, że łatwiej określić i zaplanować wykończenie pomieszczeń oraz przeprowadzkę.

Określony kosztorys i gwarancja jakości

Kluczową rolę w wyborze oferty domu jednorodzinnego jest cena i to nią najczęściej deweloperzy przyciągają klientów. Jej wysokość zależy od kilku zmiennych – przede wszystkim od wielkości domu i działki, ale także od ilości materiałów budowlanych oraz wykonanych prac. Cenę inwestycji generują również media i ich podłączenia oraz infrastruktura wokół domu. Jednak najważniejszym czynnikiem decydującym o całkowitym koszcie nieruchomości jest lokalizacja. Wybierając dom od dewelopera, poznajemy wszystkie koszty i zakres inwestycji z góry, tzn. jeszcze przed podpisaniem umowy. Dzięki temu w trakcie realizacji budowy nie zaskoczy nas żaden dodatkowy koszt, co często się zdarza przy inwestycjach dokonywanych samodzielnie. Dodatkowo decydując się na nieruchomość od dewelopera, możemy w umowie zapewnić okres gwarancji na wykonaną pracę.

Budowa domu to długi, trudny i drogi proces. Właściciel musi podejmować szereg decyzji i nadzorować firmę budowlaną. Natomiast decydując się na nieruchomość z inwestycji dewelopera, po podpisaniu umowy i ustaleniu wszystkich szczegółów  projektu wystarczy czekać na odbiór własnych czterech kątów.