Co powinniśmy wiedzieć na temat wywożenia gruzu?

wywóz gruzu

Niejednokrotnie decydujemy się na remont generalny naszego domu. W związku z tym na koniec prac musimy w sposób legalny pozbyć się odpadów i gruzu. Co to jest gruz? W jaki sposób możemy zutylizować gruz? Jak wygląda kwestia wywozu gruzu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest gruz?

Gruz to pozostałości po remontach, które powstają w wyniku destrukcyjnych działań siłowych. Najczęściej są to wyroby ceramiki budowlanej. Gdybyśmy mieli wskazać kilka przykładów, wówczas moglibyśmy wspomnieć o potłuczonych pustakach, dachówkach, skutych płytkach, tynkach. Zwracając uwagę na prawo budowlane, możemy dostrzec klasyfikację gruzu na trzy grupy. W skład tej pierwszej wchodzą fragmenty betonu lub cegieł. Druga grupa to przede wszystkim odpady zmieszane, które wyszczególnione zostały w grupie pierwszej. Dopuszcza się dodatkowe występowanie folii, butelek, drewna, szkła, złomu, opakowań. Grupa trzecia natomiast to poszerzenie drugiej grupy o dodatkowe worki, wiadra po malowaniu, styropian.

W jaki sposób możemy zutylizować gruz?

Gruz to dość uciążliwy odpad. Kiedy znajduje się na naszej posesji, to zajmuje dość dużo miejsca, jednocześnie nie prezentuje się ciekawie pod względem wizualnym. Na szczęście możemy skorzystać z oferty firmy Skip Recykling. Oferują oni szeroką ofertę kontenerów, jednocześnie posiadają optymalny wybór pojemników na śmieci. Dysponują odpowiednimi pojazdami, dzięki czemu przewóz nie jest problematyczny. Drugim sposobem na utylizację gruzu jest jego samodzielne wywiezienie. Niestety jest to dość problematyczna kwestia, bowiem konieczne jest posiadanie odpowiednich pojazdów. Dodatkowo na własną rękę musimy odwiedzić specjalny punkt zbiórki takich odpadów. Zdecydowanie łatwiejsze i bardziej komfortowe wydaje się być skorzystanie z usług firmy Skip Recykling.

Jak wygląda kwestia wywozu gruzu?

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być wynajęcie kontenera. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok, należy wcześniej oszacować liczbę odpadów, jednocześnie określić ich charakter poprzez wykorzystanie klasyfikacji gruzu. Firma Skip Recykling dostarczy pojemnik odpowiedniej wielkości, jednocześnie w umówionym terminie obierze napełniony zbiornik i wywiezie w odpowiednie miejsce. Takie odpady często sprzedawane są firmom budowlanym. Alternatywnym rozwiązaniem jest recykling, natomiast pozostała część jest utylizowana.

Oferta związana z utylizacją odpadów i wywozem gruzu dostępna jest pod adresem https://skip-recycling.pl/