Wibrator spalinowy, pneumatyczny, elektryczny – jaki wibrator do betonu wybrać?

Wibrator

Beton to jeden z najczęściej wykorzystywanych przy różnego rodzaju inwestycjach materiałów. Sprawdza się zarówno przy dużych przedsięwzięciach, jak i zdecydowanie skromniejszych, prywatnych realizacjach. Aby jednak wykorzystać go w pełni i zachować jego właściwe parametry, należy zabezpieczyć go przed stwardnieniem. Niezbędny przy tym działaniu okaże się wibrator do betonu. To urządzenie dostępne w kilku wariantach: jako wibrator spalinowy, pneumatyczny, elektryczny, wibrator wgłębny czy doczepny… Podpowiadamy, który będzie najlepszym wyborem.

1. Jak działa wibrator do betonu?

2. Rodzaje wibratorów – podział ze względu na technologię

3. Różne typy wibratorów do betonu

Gdzie znaleźć dobrej jakości wibratory do betonu? Szeroki asortyment tego typu sprzętu oferuje sklep internetowy Norwit.pl.

Jak działa wibrator do betonu?

Na początku zastanówmy się, jak w ogóle działa wibrator do betonu. Jest to urządzenie wykorzystywane przy ostatecznym przygotowaniu masy betonowej do zastygnięcia. Podczas pracy generuje ono określony poziom wibracji, które następnie są przenoszone na płynny jeszcze beton. Wytrącają z niego nadmiar powietrza, ujednolicając i zagęszczając całość. Wibrowanie betonu poprawia zatem jego późniejszą strukturę.

Wibrator walizkowy do betonu Milwaukee

Dobrze dobrany zestaw do wibrowania betonu z pewnością ułatwia opisane wyżej zadanie. Urządzenia i przydatne akcesoria oferuje wspomniany już wcześniej e-sklep Norwit.pl.

Rodzaje wibratorów – podział ze względu na technologię

Wybierając wibrator do betonu, warto zastanowić się, jakie będzie jego zastosowanie i jakie źródło zasilania będzie można wówczas wykorzystać. Na podstawie tego kryterium wyróżniamy:

  • wibrator spalinowy – wibrator spalinowy wyposażony jest w silnik spalinowy,
  • wibrator elektryczny – wibrator elektryczny zasilany prądem z sieci,
  • wibrator pneumatyczny -wibrator pneumatyczny wykorzystuje metodę sprężonego powietrza, dzięki czemu łata wibracyjna działa podobnie jak młot pneumatyczny.

Różne typy wibratorów do betonu

Wystarczy zajrzeć na wspomniany wyżej sklep online Norwit.pl, by przekonać się, jak szeroki jest asortyment wibratorów do betonu. Jak spośród nich wybrać najlepszy? Oczywiście, istnieją parametry kluczowe dla jego pracy zawsze, na przykład moc silnika, długość wałka czy liczba obr / min. Zawsze jednak warto przemyśleć, jak dokładnie wykorzystywane będzie to urządzenie.

Wibrator doczepny Enar

Wyróżniamy między innymi:

  • wibratory wgłębne – wibrator wgłębny zakończony jest specjalną buławą wibracyjną; to właśnie ta buława wibracyjna, a konkretnie średnica buławy decyduje o możliwości dotarcia do różnych punktów,
  • wibratory doczepne – wibrator doczepny można domontować do wybranego elementu wibracyjnego, co pozwala na szerokie wykorzystanie na placu budowy i pełną swobodę ruchów,
  • listwa wibracyjna – idealna do pracy na płaskich betonowych powierzchniach oraz przy wylewkach.
Wibrator pogrążalny do betonu z wałkiem i buławą Enar

Wszystkie typy urządzeń oferuje sklep Norwit.pl.