TOP 6 powodów, dla których powinieneś wybrać ekogroszek

ekogroszek

Ogrzewając dom, często stajemy przed wyborem – czym ogrzać dom? Ekogroszek, pellet, węgiel orzech, itd. Ekogroszek jest jedną z lepszych alternatyw paliw, jakie możemy użyć. Dlaczego?

1. Ekogroszek jest eko

Wielu z nas jest świadomych jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasze zdrowie. Szczególnie odczuwamy to w okresie grzewczym, kiedy jakość powietrza drastycznie się pogarsza. Ekogroszek dzięki niskiej zawartości siarki jest paliwem nisko emisyjnym, co sprawia, że w trakcie spalania powstaje znacznie mniej dwutlenku siarki. To oznacza, że z naszego komina będzie wydobywać się mniej szkodliwych substancji.

2. Wysoka kaloryczność = wydajniejsze ogrzewanie

Jeżeli kupujemy dobrej jakości ekogroszek, możemy liczyć, że będzie mieć odpowiednią wartość kaloryczną. Jest to szczególnie ważne, ponieważ to od niej zależy, ile energii uda się wytworzyć z 1kg ekogroszku. Im bardziej kaloryczny ekogroszek, tym jest on bardziej ekonomiczny i wydajny. Docenią to osoby, które mają dużą powierzchnię do ogrzania.

3. Im mniej popiołu tym lepiej

W procesie spalania paliw stałych, zawsze powstaje popiół. Kiedy wybieramy ekogroszek, powinniśmy zwracać uwagę, ile popiołu z niego powstaje. Im mniej, tym lepiej. Oznacza to, że rzadziej będziemy musieli usuwać efekty spalania, co w konsekwencji zmniejsza ilość czasu potrzebnego do obsługi kotła.

4. Ekologia na równi z ekonomicznością

Dużą zaletą jaką ma ekogroszek jest cena. Jest on stosunkowo niedrogim rodzajem paliwa, które jest wydajne. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy ten o najlepszym stosunku parametrów do ceny. Przesadna oszczędność może się zemścić, dlatego lepiej unikać produktów niewiadomego pochodzenia. 

5. Ekogroszek workowany – wygodne przechowywanie

Wybierające ekogroszek workowany łatwiej nam będzie zarządzać posiadanymi zapasami. Na przykład ekogroszek PATRIOT pakowany jest w 25 kilogramowe, foliowe worki, które ułatwiają przenoszenie, izolują węgiel ekogroszek od czynników pochodzących z otoczenia zewnętrznego, a także wyglądają estetycznie. Foliowy worek pozwala również na utrzymanie odpowiedniej wilgotności węgla wewnątrz.

6. Sprawdzony produkt

Jeżeli zdecydujemy się na ekogroszek, pamiętajmy o zakupie sprawdzonego produktu. W internecie można znaleźć wiele opinii, dlatego warto wziąć je pod uwagę. W razie pytań, można zwrócić się również do samego producenta i zapytać o interesujące nas szczegóły. 

Przemyślane ogrzewanie pozwoli nam wydajnie i ekonomicznie zapewnić ciepło w domowym zaciszu, a na własnym komforcie nie ma co oszczędzać.

Dodaj komentarz