Szybka metamorfoza wnętrza z płytami gipsowo-kartonowymi

sucha zabudowa

Sucha zabudowa – nowoczesny sposób na przyspieszenie prac wykończeniowych.

Zastanawiasz się, jak ekspresowo i niedużym kosztem zadbać o wystrój Twojego wnętrza? Nie masz pomysłu na niecodzienną dekorację w Twoim salonie, kuchni lub biurze? A może chcesz raz na zawsze rozprawić się z nieestetycznym okablowaniem i instalacjami, które zaburzają wygląd Twojej łazienki? Istnieje wiele metod, które Ci w tym pomogą, jednak jeden z nich zdecydowanie dominuje w ostatnim czasie.

Sucha zabudowa to lekka konstrukcja składająca się z płyt gipsowo-kartonowych, które coraz częściej wykorzystuje się w aranżacjach wnętrz budynków mieszkalnych, handlowych, jak również w obiektach użyteczności publicznej. Co ważne, innowacyjność technologii, jaką jest sucha zabudowa, polega na tym, że prace wykończeniowe są nie tylko łatwiejsze, ale przede wszystkim tańsze i szybsze w realizacji. Płyty z łatwością możemy docinać, by dopasowywać je do naszej konstrukcji, sam montaż zabudowy jest bardzo wygodny, a łączenie poszczególnych elementów poprzez szpachlowanie gipsem to zajęcie, z którym poradzi sobie dosłownie każdy.

Znaczne uproszczenie technologii, a co za tym idzie również prac wykończeniowych, umożliwia niemal ekspresowy podział przestrzeni na wybrane strefy, zmianę wielkości pomieszczenia, a także dodanie niektórym elementom wnętrz atrakcyjnego i nowoczesnego wyglądu oraz kształtu. To jednak nie wszystko. Przyspieszenie poszczególnych procedur wpływa na zmniejszony koszt inwestycji, czas, który jest potrzebny do wykonania ścianek czy też zabudowy, a także zapotrzebowanie na wykonawców, którzy do tej pory byli nam potrzebni do wykonywania tradycyjnych prac murarskich i tynkarskich. I chociaż sama sucha zabudowa jest krokiem milowym we współczesnym budownictwie, to w ostatnich latach coraz więcej mówi się na temat jeszcze większej automatyzacji prac montażowych. Za tę ideę odpowiada firma FlexGips, producent gotowych elementów z płyt gipsowo-kartonowych.

Profil U – nowy sposób na wykończenie wnętrza

W ofercie producenta FlexGips znajdziemy duży wybór gotowych formatek, za pomocą których możemy nie tylko stworzyć nowoczesny sufit podwieszany lub efektowną wnękę w suficie, ale także zabudować lampę, zasłonić nieestetyczne okablowanie czy też instalację gazową. Jednym z najbardziej uniwersalnych elementów dostępnych w ofercie FlexGips jest profil U o szerokości 10 cm lub 15 cm, który dostępny jest w dwóch wersjach długości: 1,2 m lub 2 m, co pozwala na dowolne dostosowanie go do własnych potrzeb. Co ważne, profil U sprzedawany jest także w wersji z zielonej płyty, dzięki czemu można go stosować jako element zabudowy w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak np. łazienka, kuchnia, pralnia czy też garaż.

Poniżej prezentujemy kilka z zastosowań profilu U w przestrzeniach domowych i biurowych:

  • obudowa lampy w sypialni lub salonie;
  • zabudowa rur w kuchni lub łazience;
  • obudowa słupa w biurze;
  • zabudowa przewodów i instalacji elektrycznych lub gazowych;
  • zabudowa profili systemowych;
  • zakończenie ścianek działowych w nowoczesnym biurze lub salonie;
  • zakończenie ścianek wiszących (tzw. ścianek kurtynowych);
  • wnęka sufitowej na oświetlenie LED;
  • kratownica wolnowiszącej na suficie.

Więcej na temat profilu U dowiesz się na: https://sklep.flexgips.com/pl/p/Profil-U-100/41.

zabudowa sufitu