Stylowa dziecięca sypialnia: jak wymiar łóżka wpływa na aranżację pomieszczenia?

Stylowa dziecięca sypialnia: jak wymiar łóżka wpływa na aranżację pomieszczenia?

Dziecięcy pokój jest przestrzenią, w której toczy się większość codziennego życia Twojej pociechy. Jest to miejsce zabaw, nauki, czytania książek i oglądania bajek, a także odpoczynku po dniu w przedszkolu lub szkole. To właśnie dlatego dziecięca sypialnia powinna być zaaranżowana tak, by urwis zawsze czuł się w niej dobrze. Jak na aranżację tego pomieszczenia wpływa wymiar łóżka? Spróbujmy to przeanalizować w poniższym artykule.

Łóżka dziecięce 90×160 czy większe – jak wybrać wymiar łóżka dla pociechy?

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że aranżacja pomieszczenia nigdy nie powinna być podstawowym kryterium podczas wyboru łóżka dziecięcego. Najważniejszy jest zdrowy, komfortowy i bezpieczny sen – i to właśnie tym należy się kierować w pierwszej kolejności.

Zasadniczo łóżko powinno być o około 20 cm dłuższe od wzrostu osoby, która ma w nim spać. W przypadku dzieci, które nadal są w fazie wzrostu, zazwyczaj wybiera się jednak modele trochę większe. Podstawowym wariantem mogą być łóżka dziecięce 90×160, jednak rodzice często stawiają na jeszcze dłuższe modele, na przykład łóżka dziecięce 90×180.

Oczywiście nie w każdym pokoju można sobie pozwolić na tak duże łóżko – pamiętajmy, że w tym pomieszczeniu muszą się znaleźć takie meble jak biurko z półkami, regały i szafa. Wybór dużego łóżka w stosunkowo małym pokoju może sprawiać przytłaczające wrażenie i pomniejszyć przestrzeń, co odbije się zarówno na komforcie dziecka, jak i wrażeniach wizualnych.

Łóżka dziecięce 90×180, mniejsze i większe – jak wymiar wpływa na aranżację pokoju?

Choć w małym pokoju łóżka dziecięce 90×160 wydają się naturalną propozycją dla dziecka w wieku przedszkolno-szkolnym, większe modele mogą stanowić lepszą inwestycję na lata. W niektórych okolicznościach nawet wybranie łóżka o długości 180 czy 190 cm jest możliwe. Wszystko dzięki temu, że obecnie wielu producentów – na przykład Łóżkolandia – oferuje bardzo różnorodne łóżka dziecięce.

Warto tu wspomnieć choćby o łóżkach na antresoli, które swoim wyglądem przypominają łóżka piętrowe. Różnią się od nich tym, że pod górnym łóżkiem – zamiast drugiego posłania – znajduje się biurko, półki lub praktyczne szafki. Takie rozwiązanie pozwala bardziej funkcjonalnie i oryginalnie zaaranżować pokój, jednocześnie zapewniając dziecku odpowiedni komfort snu. Dobrą opcją mogą też być łóżka dziecięce 90×190. Owszem, są one dość spore, jednak warto zaznaczyć, że mająca prawie 1,5 metra szerokość pozwala zaaranżować łóżko także jako kanapę do odpoczynku. Takie modele mogą też być wyposażone w przestronne szuflady na ubrania i zabawki, co ogranicza konieczność stosowania dużych szaf i pudeł.

Łóżka dziecięce 90×190 w sklepie Łóżkolandia

Pamiętaj, by niezależnie od tego, czy chcesz kupić duże czy małe łóżko dziecięce, korzystać z ofert uznanych i renomowanych producentów. Przykładem może tu być wspomniany wcześniej sklep Łóżkolandia, którego propozycję można zobaczyć na stronie lozkolandia.pl.