Panele ścienne w stylu prowansalskim

panele ścienne

Panele drewniane są popularne, szczególnie wtedy, kiedy cenimy sobie oryginalność i pewien element zaskoczenia. Są ich różne rodzaje, więc są w stanie zaspokoić nawet największe potrzeby. Sprawdzają się, kiedy mamy ubytki na ścianach, jak również wtedy, kiedy nic nie musimy nimi zakrywać. Fajnie komponują się również tam, gdzie pomieszczenia mają już swój osobny styl. My zajmiemy się prowansalskim, ponieważ tutaj świetnie te panele się sprawdzają.

Czy panele ścienne pozwolą nam na ich montaż, kiedy mamy już mieszkanie w określonym stylu? Oczywiście, że tak. Szczególnie, kiedy mamy na myśli odmianę rustykalnego, czyli prowansalski. Ma on coś z naturalności, wypełniony jest roślinnością i przeważa w nim lawendowy zapach. Dookoła panuje zestaw kolorów – od białego, przez beżowy, szary po błękit, a nawet fiolet. Daje dużo możliwości, szczególnie jeśli zdecydujemy się na podłogę z terakoty. Wydaje się, że idealnie będą tutaj pasować panele.

Panele ścienne

Po pierwsze styl prowansalski ma w sobie poza sielskością, także elegancję, która łączy się w niektórych elementach z klasyką, a może nawet pewnym staromodnym spojrzeniem na wystrój. Panele z kolei to jednak współczesna forma wystroju wnętrz. Mogłoby się wydawać, że powstaną tutaj zakłócenia, ale wystarczy, że zrozumiemy, jak bardzo ten styl nastawiony jest na naturalność, natychmiast zobaczymy panele ścienne w odpowiednim miejscu. Nie musimy zmieniać całego wystroju, ani dokonywać rewolucji w pomieszczeniach. Wystarczy je po prostu zamontować, a spełnią swoją rolę.

Idealne dopasowanie

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na pewno trzeba pamiętać, że meble w tego rodzaju wnętrzach charakteryzuje lekkość. Nie spotkamy tutaj ciężkich, masywnych przedmiotów. W dodatku najczęściej są one jasne i jeżeli spotkamy się ze zdobieniami, to będą one delikatne. Widać z tego, że nie inaczej prezentują się panele. Można by powiedzieć, że idealnie wpasują się w ten model wnętrza. A, że są drewniane to jeszcze lepiej, ponieważ właśnie takie meble zaleca się w tym stylu. Nie inne. Naturalność to coś, z czym będziemy się tutaj nieustannie stykać.

Niezwykła cecha

Na koniec warto sobie wyobrazić i takie rozmieszczenie, pamiętając, że dominują tutaj dodatki o ludowym pochodzeniu. Mniej jest współczesności i ostrych zakończeń. Więcej miękkości, haftowanych zasłon, czy lnianych narzut na kanapy. Jest to zresztą niezwykła cecha paneli ściennych – nie dosyć, że są łatwe w montażu, to jeszcze w bardzo kompletnie zaprojektowanym pomieszczeniu, potrafią korespondować z wieloma jego elementami.